Rekuperacja Wrocław

Rekuperacja Wrocław

Rekuperacja Wrocław: nowoczesna centrala rekuperacji to system wentylacyjny, który dostarcza świeże, przefiltrowane powietrze do pomieszczenia, a także usuwa na zewnątrz stojące lub zanieczyszczone powietrze. Dochodzi do efektywnej wymiany powietrza. Nasi specjaliści zapewniają klientom kompleksowe wsparcie techniczne, towarzysząc im od momentu doboru rekuperatora do końcowego uruchomienia sprzętu.

Każde zlecenie traktujemy jako nowe wyzwanie wymagające najbardziej efektywnego rozwiązania. Pracownicy naszego zespołu ściśle kontrolują realizację każdego proponowanego rozwiązania technologicznego, od etapu wstępnego zamówienia do przeszkolenie specjalistów do pracy z instalowanymi rekuperatorami. Każdemu z naszych klientów jesteśmy gotowi zapewnić najkorzystniejsze warunki współpracy.

Znaczenie systemu rekuperacji we Wrocławiu

Ciepło w domu jest ważnym składnikiem potrzeb domowych człowieka. W naszym kraju mieszkania potrzebują ogrzewania od około połowy października do końca kwietnia, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej komfortowego poziomu. W tym okresie do ogrzewania wykorzystujemy różne źródła energii cieplnej, a także staramy się oszczędzać otrzymane z nich ciepło. Przede wszystkim większość właścicieli wymieniła stare drewniane ramy okienne na nowoczesne okna z podwójnymi szybami, wielu ucieka się do izolacji ścian, sufitów i podłóg.

Pojawił się jednak inny problem – naruszenie cyrkulacji powietrza i pogorszenie mikroklimatu, które obecnie z powodzeniem rozwiązuje się, instalując system odzyskiwania powietrza w prywatnym domu. A dokładnie nasza firma dla swoich klientów sprzedaje, montuje i serwisuje rekuperatory. Nasi klienci mogą być pewni, że ich zamówienie na system rekuperacji we Wrocławiu zostanie wykonane i dostarczone na czas.

Wentylacja z rekuperacją we Wrocławiu w prywatnym domu

Rekuperacja Wrocław
Rekuperacja Wrocław

Wzrost taryf za media stał się znaczącym impulsem do rozwoju energooszczędnych systemów grzewczych w domach prywatnych. Jednym z elementów takich systemów jest wentylacja domu z rekuperacją. Rekuperatory ciepła do wentylacji to wymienniki ciepła, które pomagają oszczędzać ciepło w pomieszczeniu i oszczędzają na jego ogrzewaniu zimą i poza sezonem, zapewniają wysokiej jakości wymianę powietrza.

Zasada działania domowej rekuperacji we Wrocławiu polega na przekazywaniu energii cieplnej z mas powietrza opuszczających pomieszczenie do napływających. Jednocześnie istnieje kilka rodzajów konstrukcji urządzeń do odzysku ciepła, ale nie wszystkie nadają się do użytku w domach prywatnych.

Jakie rodzaje rekuperatorów we Wrocławiu można zastosować w wentylacji prywatnego domu?

Głównym warunkiem zastosowania rekuperacji w domu jest kompaktowość urządzenia. Powinna być prawie niewidoczna, aby nie psuć wnętrza, ale wystarczająco mocna, aby zapewnić wymianę powietrza i utrzymanie mikroklimatu na wymaganym poziomie. Ważne! Płytowe systemy rekuperacji we Wrocławiu, to najtańsza opcja, ale mogą wysuszać powietrze nawiewane. W takich przypadkach w domu stosujemy system odzysku powietrza z urządzeniem obrotowym, które może pobierać wilgoć z powietrza wywiewanego i przekazywać ją do świeżego powietrza nawiewanego.

Rodzaje systemów rekuperacji we Wrocławiu: co jest lepsze?

Wentylacja domu z odzyskiem ciepła może być wyposażona w różne wymienniki ciepła. Różnią się rodzajem i zasadą działania.

Obrotowy rekuperator do 60-85% wydajności:

  • Posiada obrotowy wymiennik ciepła, który obraca się z określoną prędkością.
  • Urządzenie posiada dwa kanały: wywiewny i nawiewny. Wymiennik ciepła jest ogrzewany w strefie kanału wywiewnego, a chłodzony w strefie zasilania.
  • W ten sposób ciepło z kanału wywiewnego przekazywane jest do kanału nawiewnego.

Płytowy rekuperator do 50-70% wydajności:

Obudowa wymiennika ciepła posiada geometryczny kształt (kwadrat bądź prostokąt) oraz cztery przyłączone kanały powietrzne. W konstrukcji zamontowany jest blok składający się z wielu płytek. Rekuperator płytkowy przenosi ciepło między powietrzem wywiewanym a świeżym.

Plusy systemu rekuperacji we Wrocławiu

System odzyskiwania powietrza w prywatnym domu rozwiązuje szereg zadań, które są ważne dla komfortowego pobytu w pomieszczeniu:

  • Zatrzymuje ciepło, zmniejszając w ten sposób koszty ogrzewania.
  • Zapewnia wysokiej jakości wymianę powietrza: w domu zawsze jest czyste powietrze, nie ma nieprzyjemnych zapachów, organizm ludzki otrzymuje niezbędną ilość tlenu, a masy powietrza wywiewanego są usuwane.
  • Utrzymuje wilgotność na optymalnym poziomie, co jest ważne dla dobrego samopoczucia, a także zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, bakterii.
  • Urządzenia z filtrami oczyszczają powietrze przed wejściem do pomieszczenia: nawet jeśli dom znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi, przedsiębiorstwa, szkodliwe zanieczyszczenia nie dostają się do pomieszczeń.
  • Brak konieczności otwierania okien w celu wentylacji ratuje mieszkańców przed dźwiękami dochodzącymi z ulicy, a samo urządzenie pracuje cicho.

Uwaga! Bóle głowy, suchość skóry, zawroty głowy, rozkojarzenie, zmniejszona aktywność umysłowa i fizyczna są często związane z niskim poziomem tlenu w pomieszczeniu i przenikaniem szkodliwych zanieczyszczeń do domu. Rekuperacja we Wrocławiu eliminuje te problemy.