Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii to nie banały, ale synonim wspaniałych wakacji. Jeśli ktoś powiedziałby, że Sardynia jest różnorodną wyspą, nie pomyliłby się. Jeśli ktoś doda, że ​​każdy znajdzie tu coś dla siebie, nie popełni błędów. A to wszystko dzięki temu magicznemu miejscu nad Morzem Śródziemnym. Sardynia ma swojego prezydenta, ale nie można zapominać, że jest to region administracyjny Włoch. Wśród obowiązujących języków należy wymienić lokalny sardyński i włoski.

Na początku

Zanim ktokolwiek będzie mógł zacząć eksplorować różne części wyspy, musi się do niej dostać. Możesz skorzystać z gotowych ofert biur podróży chcących odwiedzić to miejsce i zorganizować wakacje na Sardynii.
Możesz także zorganizować własny lot na jedno z lotnisk na wyspie. Możesz wybierać spośród Olbii, Cagliari, Alghero i Tortori. Nie można powiedzieć, że którykolwiek z nich jest absolutnym numerem jeden. Wszyscy świadczą tę samą usługę. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, którą część wyspy chciałbyś odwiedzić.

Jak poruszać się po wyspie?

Najlepszy samochód do wynajęcia. Na każdym lotnisku można znaleźć wypożyczalnię, która oferuje różne rodzaje samochodów. Lepiej polegać na pojeździe mechanicznym, bo sardyńskie giełdy… mogą działać tak, jak sobie życzysz. Lepiej nie polegać na nim i cieszyć się większą mobilnością, która pozwala poznać wszystkie zakątki wyspy.

Kuchnia sardyńska

Można powiedzieć, że jeśli ktoś jest we Włoszech, to będzie się tym zajmował. błąd! Sardynia jest oficjalnie częścią Włoch, ale może pochwalić się oryginalną kuchnią kojarzoną tylko z wyspą. Wszystkich miłośników ziół z pewnością zadowolą dania z Sardynii. Tych nie brakuje w różnych potrawach, które, jak się okazuje, wcale nie są skomplikowane.

Pecorino sardo to ser produkowany na Sardynii od samego początku. Przybycie tutaj bez próbowania może być dużym unslick. To samo dotyczy tafli carasau, czyli tradycyjnego podpłomyka. Wypiekany jest w ten sam sposób od ponad 3000 lat. Kolejne pokolenie odejdzie, ale ten chlebek nadal będzie zachwycał smakiem i oryginalną, niezwykle prostą recepturą. Słodkie seadas to prawdziwa pokusa. Są to pierogi polane miodem. Dodatkowo posiadają nadzienie z białego sera.

Warto wspomnieć, że Sardynia to wyspa z własnymi winnicami. Wino na tej wyspie jest bardzo popularne i wiele osób siedzi przy stole. Na Sardynii przetwarzana jest jedna z najstarszych odmian winorośli na świecie – Cannonau Di Sardegna DOC. Tego smaku nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie.

Sardyńska ulica

Jeśli ktoś zdecyduje się na zwiedzanie Sardynii samochodem, może liczyć na niezapomniane widoki. To, na co powinieneś być przygotowany, to… często brak pokrycia. Ulice są bardzo kręte, o różnych poziomach. W wielu miejscach trzeba liczyć się z niepełnym zasięgiem, ale to też jest w porządku. Zamiast tego będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na otaczające Morze Śródziemne i okoliczne winnice.

Drogi na wyspie są dobrze utrzymane. Jednak powinieneś być przygotowany na wiele zakrętów, więc zdejmij nogę z gazu. Dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych na drodze.

Sardyńska plaża

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii Tej wyspie nie brakuje. Czasami są to miejsca bez tłumów. Od wczesnych godzin porannych na najpopularniejsze plaże ustawiają się czasem długie kolejki. Czasami można dojechać na plażę w kilka minut, czasami policja musi pracować w dużym natężeniu ruchu.

Nie mogę powiedzieć, że którakolwiek z plaż na wyspie jest „najlepsza”. Wszystkie są równie piękne. Każda z nich oferuje piaszczyste plaże, czystą wodę i niezapomniane widoki. Spiaggia del Principe, Spiaggia Capriccioli, Spiaggia Rena Bianca, Spiaggia, La Celvia, Cala Brandinchi i Spiaggia Lu są popularne wśród turystów, ale jest też wiele innych fascynujących miejsc.

Czas na drzemkę na Sardynii

Tak, na Sardynii nie można zapomnieć o zakupach. Na przykład takie, które pozwalają przywieźć pamiątki rodzinie. Ale jest jedna ważna rzecz, o której każdy turysta powinien pamiętać. Cóż, na wyspie jest czas na drzemkę, zwykle między 17:00 a 18:00. Wtedy zdecydowana większość małych sklepów osiedlowych została zamknięta. Nikt nie może tego zmienić. Tylko większe sklepy pozostają otwarte.

Co kupić na Sardynii?

Oczywiście produkty lokalne, często produkowane przez rodzimych producentów. Warto też spróbować lokalnych owoców. Są również dostępne w Polsce, ale każdy widzi, że tutaj smakują zupełnie inaczej. Na wyspie znajdują się również markowe sklepy. Tak, pomimo niewielkich rozmiarów wyspy, jest tu wiele popularnych butików. Można tam również kupić pamiątki z wakacji związane z tą słoneczną wyspą.