Frezarka do paznokci u stóp - jaką wybrać?

Frezarka do paznokci u stóp – jaką wybrać?

Frezarka do paznokci u stóp – jaką wybrać? Wiele kobiet się zastanawia jaka frezarka do paznokci u stóp będzie tą odpowiednią? Oferta podologicznych frezarek na rynku jest bardzo zróżnicowana. Każda osoba znajdzie dla siebie sprzęt idealny, który jest stosowany w poradniach podologicznych. Z uwagi na sam charakter pracy podologa koniecznie musimy zwrócić uwagę na pewne cechy. Sprawdźmy na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do paznokci u stóp?

Praca na sucho, a może na mokro?

W większości przypadku sprawdzają się o wiele lepiej frezarki z pochłaniaczem pyłu, które służą do pracy na sucho. Taki zabieg jest bardzo higieniczny i nie wymaga ani czyszczenia, ani też osuszania skóry. Przy skórze mokrej dosyć trudno jest ocenić faktyczny stan miejsca opracowywanego i zdecydowanie łatwiej jest nieco przesadzić. Nie musimy się obawiać, ponieważ obsługa frezarki z pochłaniaczem pyłu jest niekłopotliwa i naprawdę bardzo łatwa. Dzięki zastosowaniu filtrów specjalnych pył się nie wydostaje na zewnątrz i nie wpływa na samą pracę frezarki.

Koszty eksploatacyjne

Wykonując pedicure leczniczy musimy pamiętać, że we frezarkach bardzo ważna jest wymiana filtrów oraz ewentualne uzupełnianie płynów we frezarce. Sama częstotliwość obsługi się wiąże z kosztami, jak i także z czasem, który jest potrzebny na zakup oraz także wymianę eksploatacyjnych elementów. Bardzo ważna jest również cena wszelkich poszczególnych produktów ponieważ musimy je kupować przez cały okres użytkowania frezarki. Warto dopytać o tę kwestię szczegółowo sprzedawcę w sklepie stacjonarnym czy też w sklepie internetowym.

Polecamy uwadze:

Wielkość, waga oraz zakres obrotów

Aby odcisków leczenie przynosiło oczekiwany rezultat musimy naprawdę dobrać frezarkę wręcz idealną. Musimy zwrócić uwagę na wielkość i wagę frezarki. Jest to bardzo ważne w przypadku osób, które wykonują mobilne usługi. Im frezarka będzie lżejsza, tym mamy możliwość znacznie większego komfortu jej transportowania. W przypadku wykonywania podologicznych zabiegów w sposób stacjonarny waga jest mało istotna. Z kolei niezwykle ważna jest waga rączki. Pamiętajmy o tym, że naprawdę dobra frezarka będzie narzędziem podstawowym przez lata, dlatego też rączka nieco lżejsza pozwala prawie całkowicie wyeliminować ryzyko obciążeń nadgarstka oraz także wiąże się z ryzykiem różnych dolegliwości.

Kolejny ważny aspekt to sam zakres obrotów. Frezarkami najczęściej sprzedającymi są te, które mają do dwudziestu pięciu tysięcy obrotów na minutę. Poziom obrotów jest jak najbardziej wystarczający dla większości podologicznych zabiegów, jak chociażby wypalanie kurzajek czy też wymrażanie kurzajek. Dużą rolę tutaj także odgrywa cena frezarek o takim właśnie zakresie. Są one o wiele tańsze, niż te, które nam oferują zakres do czterdziestu tysięcy obrotów na minutę. Na pewno wyższa wartość obrotów maksymalnych może się wydawać kusząca, ale frezarka, która to nie jest taka wyżyłowana jest o wiele bardziej trwała. Co więcej silnik będzie o wiele dłużej służył.

Przy pracy dodatkowo na bardzo wysokich obrotach o wiele łatwiej usunąć nadmiernie naskórek, co doprowadzić może do powstawania licznych zrogowaceń. Przy naprawdę wysokich obrotach rozgrzewa się sama skóra pacjenta, co nieco z kolei za sobą ryzyko poparzeń oraz poczucia dyskomfortu przy zabiegu, a brak doznań nieprzyjemnych pacjenta to absolutny priorytet w pracy każdego podologa.

podologia-MazowieckieNie możemy zapominać o kwestii głośności. Cecha ta zapewnia komfort naszym klientom. Oczywiście nasz komfort tutaj ma także spore znaczenie. Gdy pracujemy dziennie przez osiem godzin, to bardzo ważne jest to, aby sobie zapewnić możliwie najlepsze warunki. Jednym z nich jest sam hałas, który jest emitowany przez frezarkę. Im frezarka jest cichsza, tym mamy do czynienia z większym komfortem pracy. Mamy możliwość naprawdę swobodnej rozmowy z klientem. Zaprocentuje to jego przywiązaniem.

Podsumowanie

Frezarka do paznokci u stóp - jaką wybrać?
Frezarka do paznokci u stóp – jaką wybrać?

Musimy na pewno pamiętać o tym, że podologiczna frezarka jest narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie podnosić jakość wszelkich wykonywanych usług. Możemy także znacznie usprawnić naszą dotychczasową prace. Dlatego też wybór urządzenia samego w sobie nie może być w żadnym wypadku przypadkowy. Bazując na doświadczeniu warto wybierać wśród wszelkich rekomendowanych frezarek. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Tylko i wyłącznie one gwarantują nam możliwie najwyższy komfort naszej pracy. Nie musimy się obawiać o użytkowanie frezarek. Są one przede wszystkim bardzo łatwe w użyciu, a do tego są oczywiście niezwykle trwałe. Cieszy nas to ogromnie.

Oczywiście kupując nowy sprzęt otrzymujemy standardowo dwa lata gwarancji. Jakby nie było jest to dla nas świetna sprawa, ponieważ możemy się przez ten okres czuć bezpiecznie i nie musimy się obawiać żadnych kosztownych napraw czy też wymian części. Z kolei po zakupie, gdy coś nam we frezarce nie będzie pasowało, to mamy możliwość zwrotu towaru oraz wymiany na inny model. Nasz komfort, jak i także komfort naszych pacjentów jest dla nas najważniejszy.