Nowości w programie rządowym Aktywna Tablica 2018

Nowości w programie rządowym Aktywna Tablica 2018

Nowości w programie rządowym Aktywna Tablica 2018: program Aktywna Tablica Ministerstwa Edukacji Narodowej jest realizowany na podstawie założeń, które zostały zawarte w uchwale Nr. 108/2017 Rady Ministrów, z dnia 19 lipca 2017, a także informacji wynikających z rozporządzenia z 19 lipca 2017, które skupia się wokół  szczegółowych warunków oraz form urzeczywistniania projektów mających na celu rozwijanie infrastruktury szkolnej, a także poszerzanie technologicznych horyzontów uczniów i nauczycieli.

Kwota dofinansowania może sięgać nawet 14 00 tysięcy złotych i musi zostać przeznaczona na zakup urządzeń elektronicznych, takich jak monitory dotykowe (nie mniejsze niż 55”), tablice interaktywne, projektory ultra krótkoogniskowe, a także głośniki i inne sprzęty audio. Program funkcjonuje od 2017 roku, a w jego drugiej edycji znalazło się sporo interesujących nowości.

Jakie zmiany zaszły w projekcie Aktywna Tablica w 2018 roku?

Warto zapoznać się z najnowszą ofertą związaną z otrzymaniem wsparcia finansowego w ramach programu Aktywna Tablica. W drugiej edycji Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło ofiarować szkołom większe możliwości związane z wyborem sprzętu elektronicznego. Do dotychczas oferowanych monitorów i tablic multimedialnych z robotami do nauki programowania, zostały dołączone aż trzy nowe zestawy. Dzięki nim szkoła może zyskać nie tylko wysokiej jakości urządzenia, ale także liczne pomoce dydaktyczne. Program mający na celu rozwój szkolnej infrastruktury został wzbogacony o następujące warianty:

  • możliwość zakupu interaktywnego monitora Promethean 75” 4k, z oprogramowaniem Android oraz drukarką 3D Skriware w zestawie;
  • Opcję kupna dwóch monitorów interaktywnych Promethean o wielkości 65” Full HD, w zestawie z dwoma komputerami OPS z Windowsem 10 PRO w polskiej wersji;
  • Inwestycję w dwa monitory interaktywne Promethean 65” Full HD, z dwoma laptopami z Windowsem 10;
  • Propozycję ulokowania kapitału w dwóch monitorach interaktywnych Promethean 65” Full HD, z systemem Android oraz pakietem zawierającym aż 25 licencji na oprogramowanie służące do obsługi klasy NetSupport Scholl.

Atrakcyjność najnowszej oferty

Tak atrakcyjne warunki są wynikiem współpracy z firmą zajmującą się dystrybucją tablic i monitorów multimedialnych Promethan oraz drukarek 3D Skriware. Wspomniane przedsiębiorstwo może poszczycić się 25-letnim doświadczeniem w branży, a także tym, że jest jednym z największych dostawców urządzeń IT oraz sprzętów elektronicznych na teranie Polski.

Nowości w programie rządowym Aktywna Tablica 2018
Nowości w programie rządowym Aktywna Tablica 2018

Twórcy programu Aktywna Tablica działają z grupą specjalistów oraz wieloma EDU Partnerami, na których spoczywa obowiązek dostarczenia zakupionej przez daną szkołę elektroniki oraz przygotowania jej do tego, aby uczniowie i nauczyciele mogli zacząć z niej korzystać. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do skorzystania z przedstawionych możliwości i zaleca przeznaczenie dofinansowania na sprzęt wyróżniający się wysoką jakością. Oczywiste jest, że ogromna liczba przedsiębiorców oferuje możliwość zakupu większej ilości urządzeń w ramach programu Aktywna Tablica. Nie warto jednak korzystać z podobnych propozycji, ponieważ wówczas placówka otrzymuje tablice i monitory o bardzo słabej jakości, z oprogramowaniem pozostawiającym wiele do życzenia i traci realne wsparcie wynikające z gwarancji. 

Wspomniana wcześniej marka Promethean to światowej sławy producent urządzeń interaktywnych, który dostarcza sprzęt elektorniczny do placówek edukacyjnych od ponad 20 lat. Oprogramowanie oferowanych przez Promethean tablic i monitów było laureatem licznych nagród, a jego użytkownicy chwalą je za to, że jest wysoce intuicyjne i proste w obsłudze. Każde urządzenie jest objęte gwarancją. W przypadku tablic interaktywnych wynosi ona 5 lat, a jeśli chodzi o monitory – 3 lata. 

Czym charakteryzują się pomoce dydaktyczne, które można otrzymać w ramach programu?

Wszystkie sprzęty elektroniczne, na jakie placówki szkolne mogą przeznaczyć dofinansowanie z programu Aktywna Tablica, posiadają:

  • certyfikat ISO 9001 dla producenta oraz deklarację CE;
  • komplet urządzeń peryferyjnych i legalne oprogramowanie;
  • instrukcję obsługi w języku polskim;
  • wieloletnią gwarancję.

Co więcej, każdy ze sprzętów marki Promethean cieszy się pozytywną opinią dotychczasowych użytkowników. Urządzenia te są proste w obsłudze i umożliwiają wprowadzenie do tradycyjnych lekcji powiewu nowoczesności. Z kolei ze względu na to, że dzisiejszy świat jest bardzo mocno zautomatyzowany, a Internet i komputery są obecnie niezbędnymi narzędziami np. w pracy, należy oswajać z nimi młode pokolenie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że dzięki współpracy z największymi producentami sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania komputerowego, placówki oświatowe mają szansę skorzystać z najkorzystniejszych warunków dofinansowania na szkolne wyposażenie multimedialne i informatyczne. Program Aktywna Tablica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom polskich szkół, jednocześnie eliminując część ich codziennych kłopotów finansowych i pozwalając na znaczne podwyższenie standardu nauczania.