Suknia ślubna - jak wybrać tę idealną?

Suknia ślubna – jak wybrać tę idealną? 

Suknia ślubna – jak wybrać tę idealną? Kilka dni temu zaręczyłaś się a już myślisz o tym w jakiej kreacji wystąpisz w tym najważniejszym dniu w swoim życiu? Wybór sukni ślubnej nie jest tak prostym zadaniem jakby się mogło wydawać. Choć w profesjonalnych salonach przyszłe Panny Młode mogą wybierać pomiędzy tysiącami modeli to znalezienie tej jedynej – idealnej niekiedy potrwać może nawet i kilka miesięcy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej? Czym się kierować? O tym wszystkim już za chwilę.

Suknia ślubna Twoich marzeń

Przygotowując się do własnego ślubu marzysz o tym by w tym dniu wyglądać jak najlepiej? Chcesz wzbudzić zachwyt rodziny i najbliższych znajomych? Duży wpływ na to jak będziesz się prezentować w dniu ślubu będzie miała właśnie suknia ślubna. Jeżeli już wraz z partnerem ustaliliście dokładną datę Waszych zaślubin to nie patrząc na to ile jeszcze dni zostało do tego wielkiego wydarzenia, warto jest już rozpocząć planowanie i organizowanie. Niestety bardzo dużym błędem świeżo upieczonych narzeczonych jest odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę i o ile przyszły Pan Młody nie będzie mieć problemu z zakupem garnituru czy smokingu to Ty z pewnością tak. Poszukiwania idealnej sukni ślubnej zająć Ci mogą długie tygodnie a nawet miesiące.

Zanim wybierzesz się na pierwsze przymiarki, usiądź i zastanów się przez moment nad tym jak chciałabyś by wyglądała Twoja wymarzona suknia ślubna – zwróć uwagę na jej kolor, krój, tren, welon itp. Kiedy w głowie pojawi Ci się wstępny projekt tego jak chcesz i możesz wyglądać w dniu ślubu, poproś o pomoc świadkową, siostrę a także mamę i wspólnie udajcie się na zakupy. Pamiętaj by nie wybierać sukni ślubnej samodzielnie – opinia innych osób z najbliższego grona ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji.

Musisz się także liczyć z tym, że nie zawsze to o czym marzymy jest odpowiednie dla nas, przyszłe Panny Młode nierzadko idąc za głosem serca wybierając kreację, w której niestety ale wyglądają źle. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę?

Podkreśl swoje piękno!

salon sukni ślubnych

Każda kobieta będąc małą dziewczynką marzy o tym by w dniu ślubu wyglądać jak księżniczka? Suknia ślubna powinna podkreślać Twoje naturalne piękno, wydobywać atuty i kształty a zakrywać defekty, w końcu oczy wszystkich zaproszonych gości skierowane będą właśnie w Twoją stronę. Salony sukien ślubnych w swojej ofercie posiadają wiele różnych modeli kreacji na ten wyjątkowy dzień – od tradycyjnych po suknie ślubne z klasą tzw. syrenki. Wsparcie bliskich kobiet oraz fachowa obsługa zadbają o to byś znalazła kreację odpowiednią dla siebie.

Pamiętaj by przymierzyć więcej niż jedną suknię i odwiedzić więcej niż jeden salon, jeśli w Twoim mieście nie ma nic co by Cię zachwyciło, udaj się na zakupy do większego miasta, sprawdź jakie salony znajdują się w pobliżu i okolicach a następnie wybierz się do tego, którego oferta najbardziej Cię zainteresowała.

W przypadku wyboru sukni ślubnej stanowczo odradzamy zakupy w sklepach internetowych. Suknie ślubne znajdujące się na fotografiach bardzo często odbiegają od rzeczywistości, wiele kobiet już się o tym przekonało. Kreacja powinna być idealnie dopasowana do Twojej sylwetki, w salonie masz możliwość przymierzenia kilku różnych modeli, przez co znajdziesz tę idealną. Kupując suknie ślubną w sklepie online możesz jedynie trzymać kciuki za to by była ona taka sama jak na zdjęciu, oprócz tego konieczna będzie wizyta u krawca w celu dokonania ostatecznych poprawek, w salonie sukien ślubnych o tę kwestię martwić się nie musisz – w większości butików, znajduje się krawiec, który dba o to by suknia ślubna leżała idealnie na sylwetce przyszłej Panny Młodej.

Czy suknia ślubna zawsze musi być biała?

Suknia ślubna - jak wybrać tę idealną?
Suknia ślubna – jak wybrać tę idealną?

Jeszcze do niedawna, nie do pomyślenia było aby pójść przed ołtarz w sukni ślubnej innego koloru niż biel. W dzisiejszych czasach nie brakuje odważnych kobiet, które coraz chętniej odchodzą od tradycji, kierując się własnymi upodobaniami i aktualnie obowiązującymi trendami. W salonach i butikach znaleźć można suknie ślubne nie tylko w odcieniu czystej bieli ale także i kreacje w kolorach kości słoniowej, ecru, czerwieni, różu a nawet kobaltu. Chętnych i odważnych na nowoczesne rozwiązania nie brakuje, zwłaszcza jeżeli chodzi o śluby cywilne – w tym wypadku Panny Młode odczuwają znacznie większą swobodę, która umożliwia im zrealizowanie zwariowanych marzeń i pomysłów.

Pomimo tego, że kolorowe suknie ślubne są obecnie w modzie to zachęcamy do tego by w tym ważnym dniu postawić na tradycję i klasykę, która kojarzy się z elegancją i skromnością.

Jak widać odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu, poszukiwanie idealnej sukni ślubnej należy rozpocząć na kilka miesięcy przed powiedzeniem sakramentalnego “tak”. Oprócz własnych pomysłów i inspiracji warto jest także zasięgnąć opinii profesjonalisty z salonu oraz osób z najbliższego otoczenia. Kiedy już wybierzesz tę właściwą nie zapominaj o dodatkach takich jak buty, welon, biżuteria czy bukiet ślubny – wszystko razem powinno stanowić nieodłączną i spójną całość.