Firma przeprowadzkowa

Firma przeprowadzkowa  – żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej usług zlecamy na zewnątrz i chętnie płacimy za ich wykonanie. Doskonałym przykładem takiej sytuacji jest przeprowadzka zarówno prywatna jak i biznesowa. Gdy tylko potrzebujemy wykonać takie zadanie z pomocą przychodzi nam wyspecjalizowana firma.

Czy jest zapotrzebowanie na usługi przeprowadzkowe?

Dawno już minęły czasy, kiedy to rodzina całe życie spędzała w jednym miejscu. Współczesne małżeństwa w toku swojego życia przeprowadzają się kilka razy zmieniając zarówno metraż nieruchomości jak i ich położenie na mapie kraju. Jednocześnie mamy dużo więcej przedmiotów codziennego użytku niż kiedyś, dlatego samodzielne przeprowadzki są coraz trudniejsze. Do tego dochodzą jeszcze problemy z parkowaniem dużych samochodów przed wejściami do bloków. Wszystko to sprawia, że bardzo chętnie przeprowadzki z  zlecamy firmom zewnętrznym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla wszystkich tych osób, które nie mają dużego samochodu albo kogoś do pomocy, kto mógłby nosić cięższe sprzęty. Zamawianie usług przeprowadzkowych po prostu się opłaca, bo takie przedsięwzięcie zajmie dużo mniej czasu i oszczędzić niepotrzebnego stresu. Wyspecjalizowane firmy mają odpowiedni sprzęt, przeszkolonych pracowników oraz własne procedury, które pozwalają przeprowadzić usługę szybko i bezboleśnie.

Specyfika działania firm przeprowadzkowych

Każdy, kto decyduje się otworzyć taką firmę, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie klienci mają coraz wyższe oczekiwania. Zazwyczaj liczą nie tylko na przewiezienie mebli z miejsca a na miejsce, ale także na pomoc przy pakowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu mienia.

Otwarcie takiej firmy nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Zwykle koniecznie jest posiadanie dużego samochodu o masie ładunku powyżej 3,5 tony. Korzystanie z takiego pojazdu oznacza konieczność uzyskania licencji na przewóz rzeczy na terenie Polski lub za granicą. To będzie wiązało się z pewnymi kosztami oraz koniecznością przystąpienia do egzaminów. Głównym kosztem na wstępie będzie więc zakup samochodów. Można tutaj oczywiście skorzystać z ofert leasingowych.

Co jeszcze trzeba zapewnić, by móc prowadzić firmę przeprowadzkową?

Do prowadzenia tego typu działalności niezbędną będą także kartony, narożniki zabezpieczające, folie bąbelkowe, taśmy, podkładki izolujące do transportu, koce przemysłowe, wyciągarki i wózki pomagają transportować po schodach sprzęty AGD. Oprócz tego firma przeprowadzkowa musi mieć swoje niewielkie biuro i nieco większe pomieszczenie magazynowe. W takich magazynach będzie można czasowo przechowywać na przykład przedmioty przekazane przez klientów do utylizacji. Niektóre z firm przeprowadzkowych zapewniają także usługę przechowywania mebli, do czego potrzebna jest duża powierzchnia.

Firma przeprowadzkowa
Firma przeprowadzkowa

Bardzo istotnym zasobem będą także pracownicy firmy przeprowadzkowej. Muszą to być osoby sprawne fizycznie, kulturalne i terminowe. Liczy się także odpowiedzialność i uczciwość, bo klienci powierzając swoje mienie chcą mieć pewność, że zostanie ono przetransportowane w nienaruszonym stanie. Przy rekrutacji warto, więc sprawdzać, czy dana osoba nie była karana. Zanim nowi pracownicy przystąpią do swoich zadań muszą być przeszkoleni z zasad BHP a także z bezpiecznego pakowania i przemyślanego układania towarów w samochodzie dostawczym. Dobra organizacja ma niezwykle istotne znaczenie w takiej pracy.
Właściciel firmy przeprowadzkowej musi także nauczyć się dobrze wyceniać swoje usług przewozu fortepianów. Trzeba liczyć się z tym, że tylko niewielka część klientów będzie zamawiać samo przewiezienie mebli. Za wszystkie czynności dodatkowe takie jak pakowanie czy montaż mebli należy doliczać dodatkowe stawki. Trzeba, więc dobrze wiedzieć ile kosztują przykładowo materiały opakowaniowe takie jak kartony, taśmy czy folie stretch.

Przeprowadzki dla biznesu

Usługi przeprowadzkowe można oferować nie tylko osobom indywidualnym, ale także podmiotom gospodarczym, które często zmieniają swoje siedziby. Specyfika współpracy z biurami prywatnymi i urzędami jest nieco inna, dlatego trzeba nabyć dodatkowe umiejętności. Warto mieć pracownika, który poradzi sobie z odłączeniem i pakowaniem sprzętu komputerowego oraz z sieciami elektrycznymi. Często konieczny będzie także demontaż sprzętu biurowego. Przeprowadzki firmowe, choć bywają nieco trudniejsze okazują się być bardzo dochodowymi zleceniami.

Jak promować firmę przeprowadzkową?

Skuteczna reklama w przypadku firmy wykonującej przeprowadzki odgrywać będzie ważną rolę. Przede wszystkim warto umieścić duże logo firmy wraz z numerem kontaktowym na samochodzie dostawczym. Na początku warto także wydrukować ulotki i roznieść je po nowych osiedlach mieszkaniowych. Dobrze jest też mieć swoją witrynę w Internecie, bo klienci właśnie w sieci poszukują tego typu usług. Strona firmowa musi być też odpowiednio wypozycjonowany pod frazę przykładowo przeprowadzki Warszawa albo przeprowadzki za granicę. Czynnikiem podnoszącym prestiż i wiarygodność firmy będzie posiadania biura obsługi klienta.