Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej? W ostatnich latach bardzo modna stała się biżuteria posrebrzana. Stawiają na nią kobiety przede wszystkim ze względu na niską cenę tych jakże pięknych dodatków. Faktem jest, że taki rodzaj biżuterii na pierwszy rzut oka niczym szczególnym nie różni się od oryginału, to jednak wiele osób preferuje jednak wybór tego srebra w prawdziwej odsłonie.

Jak więc odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej? Skąd wiedzieć, czy ten produkt, który kupujemy to na pewno  biżuteria srebrna? W tym artykule postaramy się podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, by móc wybrać takie rozwiązanie, jakie tylko nam odpowiada i jakie nam pasuje.

Po pierwsze – cena oferowanej biżuterii

Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?
Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

Każda biżuteria znacząco się między sobą różni, jeśli w grę wchodzi sama cena. Wiadomo, iż złoto jest zdecydowanie droższe, niż srebro, co nie zmienia faktu, że nawet jeśli  biżuteria srebrna nie jest droga, to podróbki z pewnością są dużo tańsze. Jeśli kupujemy coś srebrnego, zapłacimy za to zdecydowanie więcej, niż za produkty wykonane ze stali jubilerskiej lub z innych materiałów, które dziś wykorzystywane są do produkcji ozdób. Jeśli trafimy na sprzedawcę, który oferuje nam biżuterię srebrną w bardzo niskiej kwocie, to z całą pewnością warto się w tym temacie dwa razy zastanowić, czy oby na pewno mamy przed sobą uczciwą osobę. Niestety, ale na rynku działa wiele firm lub sprzedawców, którzy dorabiają się na oszustwie, gwarantując prawdziwe srebro, które w rzeczywistości okazuje się być tanią jego podróbką. Nie dajmy się więc temu zwieść.

Po drugie – cechowanie biżuterii

Prawie każda  biżuteria srebrna posiada odpowiednie znaki, które oznaczają próbę jubilerską, a więc określają one czystość stopu, która wynosić powinna około 92,5% i oznaczona jest jako numer 925.Można trafić także na próby 875, 830 i 800, które są rzadsze, ale także oznaczają one oryginalną biżuterię srebrną. Niestety, nie każde srebro take oznaczenie, bowiem prawo mówi, iż wyroby do masy 5 gramów, nie muszą być cechowane, stąd też te małe, delikatne elementy czasami próby nie mają, a srebrem są. Większość jednak takie stemple posiada. Znajdują się one między innymi przy zapięciu, wewnątrz oczek łańcuszka, wewnątrz pierścionka, czy po wewnętrznej stronie broszki.

Po trzecie – kolor biżuterii srebrnej

Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że nie widać różnicy. I prawdą tutaj jest, że laik nie jest w stanie tego dostrzec, ale jeśli mamy do czynienia z fachowcem, ten bez problemu odróżni, czy dany produkt o biżuteria srebrna czy też nie. Czym się różni materiał posrebrzany od samego srebra? Zazwyczaj ma on cieplejszą barwę, jak również i jest bardziej połyskliwy. Nie zawsze jednak okazuje się to być tak oczywiste, jakby mogło się nam wydawać. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na sam produkt i na zapięcie. Zdarza się bowiem tak, że oszuści mają posrebrzany przedmiot, doczepiają zawieszkę z próbką i sprzedają jako srebrną biżuterię. Jeśli coś nas niepokoi, warto porównać kolor samej biżuterii z zawieszką, by mieć jeszcze większą pewność, że wybieramy produkt najlepszy z możliwych i w pełni oryginalny.

Biżuteria srebrna – zakupy tylko w sprawdzonych miejscach

sklep z biżuterią

W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się robienie zakupów w Internecie. Zamawiamy tam wszystko na potęgę. Jeśli w grę wchodzi biżuteria srebrna, w tym zakresie możemy bez problemu trafić na podróbki, które oferowane są przez nieuczciwych sprzedawców. Takiego produktu nie zobaczymy gołym okiem, a kusząca cena i chwytliwy tekst sprawiają, że decydujemy się wybrać właśnie ten jeden, konkretny produkt. Niestety, ale okazuje się bardzo często, że to największy błąd, jakiego tylko możemy dokonać. Jak się więc przed tym ustrzec? Z całą pewnością najlepszym sposobem jest kupowanie biżuterii w miejscach sprawdzonych, gdzie mamy pewność z jakim produktem mamy do czynienia. Na rynku istnieje wiele znanych i cenionych marek, które mają renomę, które mają grono klientów, które wiemy, że działają najlepiej, jak tylko to możliwe. To wszystko sprawia, że zakupy w takim miejscu mogą okazać się czystą przyjemnością, a zakupiony produkt tym, na czym tylko nam zależy. Czasami lepiej jest zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że stawiamy na to, co dla nas najlepsze i trafione w dziesiątkę.

Biżuteria srebrna i posrebrzana?

Tak naprawdę mówiąc o tym, jak zwracać uwagę na biżuterię srebrną, absolutnie nie chcemy napisać, że ta posrebrzana jest zła. Jak się okazuje bowiem, za naprawdę niewielkie pieniądze możemy mieć coś, co prezentuje się wyśmienicie i jedynie w swoim rodzaju. Posrebrzane ozdoby to doskonały wybór i warto na niego stawiać, bo to tani zakup, a przy tym pełne zadowolenie kupujących. Jeśli jednak interesuje nas  biżuteria srebrna, to za nią zapłacimy, a nie licząc, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem, płacimy za coś, co nim nie jest. Bądźmy czujni i kupujmy dane produkty w takich miejscach, które dadzą nam pełną gwarancję wyboru właśnie tego, na czym tylko nam zależy.