Jak prawidłowo dbać o dekoracje ze sztucznych kwiatów?

Jak prawidłowo dbać o dekoracje ze sztucznych kwiatów?

Jak prawidłowo dbać o dekoracje ze sztucznych kwiatów? Sztuczne kwiaty to wyjątkowo praktyczny wynalazek, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie wymagają one skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych a mimo to, potrafią stanowić wyjątkowo atrakcyjną ozdobę, którą można wykorzystać do dekoracji biur, urzędów, szkół czy mieszkań. Wystarczy poznać kilka sposobów i trików na utrzymanie ich w czystości, a będą cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Tanie sztuczne kwiaty kontra naturalne rośliny

Jak prawidłowo dbać o dekoracje ze sztucznych kwiatów?
Jak prawidłowo dbać o dekoracje ze sztucznych kwiatów?

Naturalne rośliny to oczywiście najlepsza ozdoba każdego pomieszczenia. Ich obecność w każdym lokalu wpływa pozytywnie na cały wystrój. Liczne badania wykazują, że nasze oczy po wielu godzinach wpatrywania się monitory komputerów najlepiej wypoczywają spoglądając na zielone elementy roślin. Prawdziwe rośliny w naszym otoczeniu dają nam namiastką kontaktu z naturą, pozwalają się odprężyć oraz wprowadzają przyjemne akcenty kolorystyczne do zimnych biurowych pomieszczeń. Jednak naturalne rośliny to cała masa obowiązków. Trzeba je podlewać, przesadzać, myć, chronić przed chorobami. Kto z nas ma na to dzisiaj czas ? Raczej nieliczna grupka szczęśliwców. Reszta musi poszukać innych rozwiązań. Jednym z nich może być wizyta w hurtowni sztucznych kwiatów. Tutaj znajdziemy lekarstwo na nasze bolączki – bajecznie kolorowe, nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu, stroików czy bukietu.

Dekoracje ze sztucznych roślin – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Największą zaletą sztucznych kwiatów jest to, że nie można ich rozróżnić od prawdziwych roślin. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził tradycyjną kwiaciarnię lub hurtownię kwiatów sztucznych, z pewnością to potwierdzi. Podczas takiej wizyty wiele osób z niedowierzaniem i zachwytem dotyka sztucznych roślin, ponieważ czasami naprawdę trudno uwierzyć, że nie są żywe. Gdzie można wykorzystać kompozycje stworzone ze sztucznych kwiatów ? Naprawdę wszędzie. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie nie dociera światło słoneczne i nie możemy postawić żywych roślin. W mieszkaniach są to najczęściej łazienki, korytarze czy kuchnie. Można nimi udekorować wszystkie budynki użyteczności publicznej takie jak urzędy, dworce, szkoły. Akcesoria florystyczne nadają się również do ozdabiania biur, hoteli czy przychodni, ponieważ nie stanowią zagrożenia dla alergików. Nie wydzielają zapachów ani naturalnych pyłków. Dzięki temu osoby borykające się z uczuleniami mogą bez przeszkód otaczać się takimi dekoracjami. Ważnym miejscem, gdzie często wykorzystuje się ekskluzywne sztuczne kwiaty są cmentarze. Korzystanie z tego rodzaju dekoracji jest tutaj jak najbardziej uzasadnione. Sztuczne rośliny nie są wrażliwe na zmiany temperatur, opady deszczu czy promieniowanie słoneczne. Stanowią elegancką i wytrzymałą ozdobę płyty nagrobkowej, która nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych czy porządkowych.

Jak kupować sztuczne kwiaty?

Sztuczne rośliny można obecnie nabyć na kilka sposobów. Może to być zwykła kwiaciarnia, hurtownia roślin sztucznych czy sprzedaż prowadzona w salonach pogrzebowych przy cmentarzach. Jednak w ostatnich czasach największą popularnością cieszą się hurtownie sztucznych kwiatów online. Zakupy w internecie dają możliwość dokładnego zapoznania się z asortymentem oraz gwarantują dostawę produktów prosto pod nasze drzwi. Plastikowe rośliny można kupić jako gotowe bukiety lub sztuczne kwiaty pojedyncze, do własnej aranżacji. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego produktu warto przyjrzeć się materiałom z jakich są wykonane. Najlepiej sprawdzają się takie, które wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, pokrytych warstwą zabezpieczającą przed blaknięciem czy kruszeniem. Przed zakupem warto również upewnić się czy nabywane bukiety można będzie rozebrać na mniejsze elementy. Jest to o tyle istotne, że w przyszłości pozwala to na łatwiejsze mycie i czyszczenie dekoracji.

Podstawowe zasady pielęgnacji sztucznych roślin

Dekoracje z ekskluzywnych sztucznych kwiatów doniczkowych to cała gama korzyści. Nie trzeba ich przesadzać, myć czy podlewać. Jednak nawet takie rośliny wymagają, od czasu do czasu, kilku czynności pielęgnacyjnych. Głównym problemem, z którym borykają się osoby czyszczące sztuczne kwiaty jest kurz. Jeśli nie jest systematycznie usuwany, może niekorzystnie wpływać na trwałość i wygląd dekoracji. Jak z nim walczyć ? Najprostszą metodą jest omiatanie roślin, co jakiś czas bawełnianą zmiotką. Często stosowanym rozwiązaniem jest również stosowanie suszarek. Silny strumień powietrza skutecznie usuwa nagromadzony kurz. W przypadku bardziej zabrudzonych roślin należy je po prostu umyć w ciepłej wodzie, a po zabiegu dokładnie wysuszyć.

W hurtowniach internetowych kwiatów sztucznych można nabyć specjalne środki, które pomagają w pielęgnacji roślin. Są to różnego rodzaju chusteczki do czyszczenia roślin czy środki ze sprężonym powietrzem do usuwania zabrudzeń. Sklepy często oferują również specjalne spraye nabłyszczające. Spryskane nim rośliny zyskują atrakcyjny, błyszczący połysk. Dodatkowo, taki zabieg chroni rośliny przed osadzaniem się na nich kurzu i innych zanieczyszczeń.