Jak zacząć robić cosplay

Jak zacząć robić cosplay

Jak zacząć robić cosplay, który cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Jeszcze nie tak dawno, mało kto wiedział co to jest, a obecnie wiele osób bawi się w ten sposób. Jest to świetna sprawa. Póki sami nie spróbujemy, to się nie przekonamy. Wiele osób zdecydowanych na rozpoczęcie zabawy ma wątpliwości, jak w ogóle zacząć? Przekonajmy się.

Wybór postaci oraz odpowiedniej refki

Dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z cosplayem, ale nie do końca wiedzą za co się zabrać, to przygotowaliśmy kilka ważnych aspektów, które okażą się pomocne w tworzeniu postaci. Na pewno ułatwią one przygotowania początkowe oraz pokażą nam, że cosplay jest przede wszystkim dobrą zabawą. Zanim udamy się na zakupy, na których koniecznie będziemy musieli kupić piankę cosplay czy też piankę do wycinania, to musimy koniecznie wybrać postać. Zastanówmy się dobrze, jakie są nasze ulubione charaktery fikcyjne. Na początek jednak zbytnio nie szalejmy. Znajdźmy coś prostego. Wszystko po to, aby się nie zniechęcić. Jednak jeśli mamy wystarczająco sporo samozaparcia oraz pomysłów to możemy spróbować z postacią, która ma stron składający się z wielu detali oraz elementów. Pomimo wszystko skupmy się na bardziej prostych strojach, które nie są takie wymagające. Musimy rozważyć wszystkie za oraz przeciw. Taka analiza okaże się rozsądna, gdy nie mamy zielonego pojęcia na co konkretnie postawić. Kolejny krok, który nas czeka to znalezienie odpowiedniej refki. W zasadzie, to im znajdziemy ich więcej tym lepiej. Dzięki temu zobaczymy, jak dokładne wygląda strój i możemy się mu przyjrzeć z każdej strony. Pomoże nam to się zastanowić nas tym, które elementy okażą się potrzebne i tym samym, na jakie artykuły w sklepie cosplay powinniśmy się zdecydować. Na etapie tym warto zastanowić się nad konkretnym budżetem. Musimy wiedzieć dokładnie, jaką kwotę jesteśmy w stanie przekazać na strój.

Dobry plan to podstawa

Jak zacząć robić cosplay
Jak zacząć robić cosplay

W cosplayu bardzo ważny jest dobry plan. Zdecydujmy, od jakiego konkretnie elementy rozpoczniemy swoje przygotowania. Jeśli nie potrafimy kompletnie szyć, to świetnym pomysłem okaże się przerobienie ubrań pod indywidualne potrzeby. Dzięki temu jak najbardziej możemy bardzo łatwo nabrać obeznania z naszą maszyną czy też ze zwykłą igłą oraz nitką. Jeśli nasz strój okaże się zbyt ciężki do wykonania samodzielnego, to pomożemy o pomoc poprosić kogo, kto jest bardzo doświadczony. Świetnym przykładem jest wykwalifikowana krawcowa. Będąc przy planie musimy także rozplanować użyte rekwizyty. Musimy namyśleć się, z czego je możemy wykonać. Czasami rzeczy pozornie niepotrzebne po przerobieniu mogą się stać całkiem nowym przedmiotem. Jeśli nie mamy pomysłu, to warto zainspirować się tym, co znajdziemy w Internecie. Naprawdę dobrym pomysłem jest także podpytanie cosplayerów, którzy strój danej postaci już tworzyli przed nami. Wiadomo, że postacie te powtarzają się. Oczywiście gotowe rekwizyty znajdziemy także w sklepie z materiałami cosplay. Jednak musimy się liczyć z tym, że za zakupy swoje zapłacimy.

Przede wszystkim wygoda

Gdy bierzemy się za projektowanie stroju, to koniecznie pomyślmy o wygodzie. Bardzo ważne jest to, aby móc w danym stroju swobodnie usiąść oraz także odpocząć. Musimy także w danym stroju zjeść oraz także się napić. W innym wypadku nawet przy najlepszej zabawie nie będziemy się bawić zbyt dobrze. Niestety. Wówczas cosplay nie będzie dla nas dobrą zabawą. Czasem może się okazać nawet katorgą. Cosplay ma to do siebie, że bardzo ważne jest zadbanie o każdy szczegół. Dlatego też kreatywne pianki czy też artykuły kreatywne możemy oglądać godzinami. Musimy na pewno zadbać o makijaż, jak i także o odpowiednią charakteryzację. Świetnie wyglądają kolorowe brwi, drobne blizny, sztuczne rzęsy czy też ułożenie wiga. Wszystkie powyższe oraz wiele, wiele więcej jest w stanie wpłynąć na gotowy cosplay. Czasami uzyskane szczegóły mają większy wpływ na całość stylizacji od konkretnego stroju. Szczególnie, gdy dana postać jest niezmiernie charakterystyczna. Jeśli mamy zamiar nosić soczewki, to przede wszystkim powinniśmy się udać do prawdziwego specjalisty. Dzięki temu upewnimy się, czy oby na pewno jest to dla nas możliwe. Pod absolutnie żadnym pozorem nie dobierajmy samodzielnie soczewek. Warto także przeanalizować nie tylko sam strój i wygląd danej postaci. W cosplayu liczy się także to jak daną postać zagramy. W związku z tym przeanalizujmy zachowania charakterystyczne danej postaci. Gesty, mimika, jak i także pozy pozwolą nam przenieść naszego bohatera do naszego świata, a więc do świata realnego nie tylko poprzez sam wygląd. Na sam koniec pragniemy także dodać, że cosplay zaczyna się już od momentu tworzenia postaci. Wykonywanie stroju, rekwizytów, makijażu czy też uczesania jest trudne, ale tak naprawdę to wszystko powinno nam sprawiać radość. Jeśli jest to dla nas katorga, to niestety wszystko wskazuje na to, że cosplay nie będzie dla nas odpowiedni. Mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Nie poddawajmy się i jednocześnie nie zapominajmy o dobrej zabawie.