Namioty eventowe - gdzie znajdują one swoje zastosowanie?

Namioty eventowe – gdzie znajdują one swoje zastosowanie?

Namioty eventowe – gdzie znajdują one swoje zastosowanie? Namioty bankietowe, wynajem których staje się coraz popularniejszy są czymś niesamowicie uniwersalnym, a przy okazji coraz szerzej dostępnym, są ostatnim krzykiem mody. Czym tak naprawdę się one odznaczają i jakie są zalety płynące z sięgania po nie? Gdzie znajdują one swoje zastosowanie? To kwestie, które zamierzamy poruszyć w naszym dzisiejszym wpisie.

Namioty ekspozycyjne wynajem – dlaczego jest tak popularny?

Współcześnie ludzie bardzo często sięgają po namioty ekspozycyjne. Wynajem ich jest popularny wcale nie bez powodu. Wynika on przede wszystkim z tego, że są one konstrukcjami bardzo mobilnymi. Można umiejscowić je w praktycznie dowolnym miejscu, przy czym dobór odpowiedniego ich rozmiaru pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń, jaką się dysponuje. Tak jak są mobilne, tak i są łatwe w montażu i demontażu. W sam raz nadają się zatem na szybkie, jedno lub dwudniowe wypady – niezależnie od tego, co będą one miały na celu.
Namioty piknikowe, wynajem których jest polecany zwłaszcza w ciepłe pory roku, są czymś bardzo uniwersalnym. Sprawdzają się zarówno w rozwiązaniach prywatnych, jak i biznesowych. Choć namioty mogą kojarzyć się z czymś kruchym i mało stabilnym, nowoczesne systemy zastosowane w tych najczęściej oferowanych przez wynajmujące je firmy dbają o ich stabilność i bezpieczeństwo. Ich szkielet jest zwykle wykonywany z wysokiej jakości ocynkowanej stali, a przemyślany sposób jego montażu w połączeniu z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości sprawia, że po prostu można im zaufać.

Zaletą namiotów do wynajęcia jest również fakt, że wcale nie muszą one wyglądać nudno i szablonowo. Można postawić zarówno na biały, a zatem standardowy ich kolor, jak i poeksperymentować z innymi wariantami kolorystycznymi – czerwonym, niebieskim lub dowolnym innym. Istnieje również możliwość wykorzystania jednego z kilku rodzajów okien.

Namioty eventowe w bardzo łatwy sposób ulegają personalizacji. Uwidacznia się ona przede wszystkim przy zmienianiu ich rozmiaru i kolorów. Większość z nich podlega też modyfikacjom w zakresie wysokości oraz sposobu zasłonięcia (można postawić na całkowite odsłonięcie, jeśli ma się do czynienia z wyjątkowo ciepłym dniem). 

Gdzie w przypadku hal namiotowych wynajem ma najczęściej miejsce?

Istnieje wiele sposobów na to, by wykorzystać namioty eventowe. Wynajem ich jest popularny zwłaszcza w przypadku, gdy organizuje się:

  • pikniki – namioty doskonale sprawdzają się przy organizacji pikników na nieco większą liczbę osób; pozwalają czerpać pełnię z przebywania na zewnątrz bez obawy o zmieniające się warunki atmosferyczne. Dzięki nim w czasie pikniku wynajmującego nie zaskoczy deszcz, a wszyscy jego uczestnicy będą się czuli swobodnie i przyjemnie;
  • imprezy rodzinne – znacznie lepiej jest gościć rodzinę, zwłaszcza z mnóstwem dzieci, na zewnątrz aniżeli wewnątrz domu;
  • komunie oraz wesela – namioty na wesela, wynajem których sprawdza się zwłaszcza w ciepłe miesiące, jest znacznie tańszą, a zarazem bardziej oryginalną alternatywą dla wynajmowania drogiej sali weselnej / komunijnej. Wystarczy wzbogacić go o wynajem parkietu do tańczenia, wstawić stoły i krzesła, zamówić catering i voila – świetna impreza gwarantowana;
  • koncerty – koncerty muzyczne bardzo często organizowane są w plenerze. Chcąc zadbać o ich bezpieczeństwo, ale i o komfort przebywających na nich ludzi, można wynająć namiot, który już na mnóstwie imprez tego typu pokazał, że naprawdę sprawdza się w akcji.

Choć namioty najczęściej wynajmuje się w celach bardziej prywatnych, nie są one jedynymi, w których sięga się po hale namiotowe. Wynajem w celach czysto komercyjnych również nie jest w ich przypadku czymś rzadko spotykanym. Tutaj najczęściej pełnią rolę miejsca, w którym wystawia się przedmioty na sprzedaż. W lwiej części przypadków mowa tutaj o rzeczach łatwych w przewiezieniu i możliwych do szybkiego wystawienia. Książki, gry komputerowe i konsolowe, prasa, ale i wybrane artykuły spożywcze – to tylko wybrane z nich. Z namiotami często jeździ się też po różnego rodzaju targach. Organizuje się w nich także bankiety firmowe – zwłaszcza takie, w których ma wziąć udział większa liczba ludzi. Znacznie lepiej organizować je na świeżym powietrzu, aniżeli w dusznej sali. Mimo, że to mniej wystawnie, z pewnością świadczy o nowoczesnym podejściu do biznesu.

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, ze względu na które hale namiotowe wynajmuje się współcześnie tak często. Są czymś wszechstronnym, uniwersalnym, a przy okazji niesamowicie tanim. Potrafią uczynić z niemal każdej przestrzeni miejsce do sprzedaży, wesela, komunii czy praktycznie czegokolwiek innego. Jeżeli więc ma się okrojone fundusze, a potrzebuje się zorganizować jakiś event, obiektem zainteresowania powinny stać się właśnie namioty eventowe. Wynajem ich to rzecz nie tylko wygodna, ale i po prostu opłacalna. Należy jednak pamiętać, że cieszy się on obecnie olbrzymią popularnością. Warto więc zarezerwować swój termin w wynajmującej je firmie już teraz, aby uniknąć konieczności czekania na ich dostępność. Zwłaszcza jeśli potrzebuje się ich w konkretny dzień.