Pieluchomajtki dla dorosłych jako znakomita droga do radzenia sobie z nietrzymaniem moczu.

Pieluchomajtki dla dorosłych jako znakomita droga do radzenia sobie z nietrzymaniem moczu.

Pieluchomajtki dla dorosłych jako znakomita droga do radzenia sobie z nietrzymaniem moczu. Przede wszystkim, osoby którym przytrafia się mokry incydent na przykład podczas wysiłku fizycznego, stresu, zdenerwowania, nawet jeśli stosują pieluchomajtki dla dorosłych nie powinny się z tym ukrywać – chociaż najczęściej właśnie się tak dzieje.

Tacy ludzie wstydzą się choćby powiedzieć o tym lekarzowi, co jest ich największym błędem. Bowiem pierwszym, najważniejszym i fundamentalnym sposobem na zaradzenie nietrzymania moczu, jest wizyta u specjalisty. Nawet ukrywając mokre plamy przed wszystkimi i panując nad taką sytuacją w różnoraki sposób, nie wyleczy to problemu – albowiem nieleczenie tej przypadłości przyczynia się do jej rozwijania się. Zatem powodem do wstydu jest ignorowanie i maskowanie problemu, a nie samo jego posiadanie.

Pieluchomajtki dla dorosłych jako znakomita droga do radzenia sobie z nietrzymaniem moczu.
Pieluchomajtki dla dorosłych jako znakomita droga do radzenia sobie z nietrzymaniem moczu

Jeśli już osoba z taką dolegliwością pogodzi się z jej istnieniem i ją w jakimś stopniu zaakceptuje, oczywiście po konsultacji z lekarzem, to pierwszym krokiem do wprawy w tuszowaniu jej skutków i pełnej akceptacji oraz przejścia nad nią do porządku dziennego, jest uświadomienie sobie, że nie jest się z tym samym. Oprócz tej jednej osoby, na świecie miliony osób są narażone na „mokre plamy”. Grunt w tym, aby to zrozumieć i odważyć się wejść w kontakty z nimi. Nie w celu wzajemnego użalania się nad sobą, lecz pomagania sobie nawzajem. W tej kwestii polecam grupy wsparcia, fora internetowe i inne tego typu zgromadzenia, czy to w świecie realnym, czy też internetowo. Wspomnę, że głównym miejscem spotkań takich osób jest jednak właśnie wszechobecna kopalnia wiedzy – sieć internetowa. Gwarantuje ona większą intymność i nie wymaga aż takiej odwagi, aby obnażyć swój problem obcym osobom wprost.

Zwracając się do innych współcierpiących osób, często nowe w temacie osoby słyszą, że najlepszą radą jaką mogą dostać, są pieluchomajtki dla dorosłych. Oczywiście nie są one jedynymi z opcji zabezpieczania się przed skutkami nietrzymania moczu, ale bez wątpienia jedynymi z najlepszych.

Obecnie, schorzenie to nie jest już aż tak wstydliwym problemem, jakim było dawniej. Osoby niedołężne nie leżą już w pieluchach zdane na łaską bądź niełaskę opiekuna, który nie zawsze skrupulatnie pieluchy zmienia i dba o czystość tak osoby chorej, jak i jej otoczenia. Zaś osoby aktywne fizycznie, popuszczające mocz, nie zamykają się w domu w obawie przed niechcianym popuszczeniem w towarzystwie innych. To już na szczęście przeszłość.

Teraz rozwiązaniem dla wyżej wspomnianych osób są pieluchomajtki dla dorosłych, których sieć rozwija się prężnie w szybkim trybie, stwarzając możliwość coraz większego wyboru dla swoich użytkowników.

Jedną z najbardziej znanych oraz cieszącą się dużym zaufaniem firmą oferującą majtki chłonne jest marka Seni. Ich pieluchomajtki dla dorosłych dostępne są w czterech poziomach chłonności, które natomiast zależą od stopnia nietrzymania moczu, indywidualnego dla każdego użytkownika. Marka ta ma w swojej ofercie bogaty wybór i różnorodność środków do ochrony higieny dla chorujących na nietrzymanie moczu. Jednym z kryteriów różniących je, jest ich zastosowanie albo w dzień albo w nocy – te na dzień różnią się od tych nocnych lekko kształtem, innym sposobem ochrony oraz innymi zabezpieczeniami przed wyciekaniem. Na rozróżnienie to wpływ ma znów częstotliwość i różnorakość wykonywanych ruchów – w dzień siłą rzeczy nawet niedołężne osoby mają ich więcej, a śpiąc mało kto ię wierci, czego skutkiem może być przeciekanie.

Ponadto, oprócz majtek chłonnych na dzień i na noc, przedstawiana marka prezentuje nam również takie swoje produkty jak:
– pieluchomajtki dla dorosłych z pasem biodrowym, dzięki któremu lepiej utrzymują się we właściwym miejscu;
– dodatkowe wkłady chłonne – które są pomocą kiedy konieczność zmiany pieluchomajtek jest zbyt częsta, a wycieki w dosyć małej ilości, lub w przypadku kiedy wycieków jest za dużo i zwykły wkład zamontowany w pieluchomajtkach nie wystarcza;
– majtki siatkowe – stosowane raczej w przypadku nietrzymania moczu przez osoby aktywne, nie posiadają folii takiej jak w pieluchomajtkach – zamiast nich jest siatka, która gwarantuje lepszy dostęp powietrza.

Podsumowując, pamiętajmy, aby nie traktować tego tematu jako niewygodnego czy niestosownego. Trzeba o nim nie tylko rozmawiać, ale także jak największej liczbie osób uświadamiać, o ile prostsza jest teraz ochrona przed przemoczeniem. Bowiem nigdy nie wiadomo, czy to właśnie nas nie będzie dotykał problem nietrzymania moczu. Nie znamy przyszłości – ci, którzy zostali dotknięci przez los chorobami, które zmusiły ich do leżenia w łóżku bez możliwości wstania z niego i załatwiania samodzielnie swoich potrzeb lub ci z chorobami pęcherza, lub nawet kobiety w kwiecie wieku popuszczające mocz przez menopauzę – oni również nie spodziewali się, że spotka ich taki los i kiedykolwiek będą musieli pogodzić się z tym, że nie panują nad wypróżnianiem.
Rozmawiajmy więc o tym częściej, jawniej, niech ten temat stanie się powszechny, a nie „temat tabu”. Dzielmy się wsparciem, zrozumieniem, doświadczeniami i radami.