Szkolenie księgowe - porady, triki i przykłady

Szkolenie księgowe – porady, triki i przykłady

Szkolenie księgowe – porady, triki i przykłady. Jeśli interesuje Cię kariera w księgowości lub już pracujesz na danym stanowisku, ale chcesz poszerzyć swoją wiedzę, kurs lub szkolenie będzie świetnym rozwiązaniem. Jeśli masz już podstawową wiedzę i umiejętności, to szkolenie jest właściwym wyborem – to właśnie na tej formie nauczania skupimy się dzisiaj.

W kolejnych artykułach postaramy się przybliżyć Ci tematy związane ze szkoleniami i kursami księgowości online oraz odpowiedzieć na nurtujące Cię najbardziej pytanie – kto powinien skorzystać ze szkolenia? Jakie szkolenie wybrać? Czym kierować się przy wyborze treningu?

Kto może zostać księgowym?

Księgowość jest częścią księgowości, a praca księgowego z pewnością należy do odpowiedzialnych zawodów – dlatego każdy kandydat ubiegający się o to stanowisko powinien posiadać odpowiednią wiedzę. Do pracy jako księgowy wymagane są kwalifikacje. Obecnie do ukończenia studiów nie jest wymagana ekonomia ani zarządzanie, wystarczy więc ukończyć odpowiedni kurs księgowości i wzbogacić swoją wiedzę poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się tego typu edukacją. Oferują tradycyjne zajęcia i szkolenia, a także swoją formę online – co ułatwia wielu osobom zaangażowanie. Kandydatów na księgowych jest bardzo szeroka. Mogą skorzystać z dwudniowych kursów oraz półrocznych praktyk, egzaminów i certyfikatów.

Sprawdź, z kim będziesz pracować

Szkolenie księgowe - porady, triki i przykłady
Szkolenie księgowe – porady, triki i przykłady

Poszukując odpowiedniego kursu księgowego na zlecenie, zwykle zaczynamy od ceny – to główne czynniki, które determinują nasz wybór. Nie jest to jednak właściwa droga, ponieważ ludzie są najważniejszym czynnikiem w księgowości. Wiele z Twojego sukcesu zależy od tego, kto przekaże Ci wiedzę i jak to zrobi. Oczywiście najlepsze efekty przyniesie praca z ekspertami, którzy dokładnie wiedzą, o czym mówią i potrafią przekazać uczniom rzetelną i kompetentną wiedzę. Jeśli zależy Ci na pracy w tej branży, Twoim głównym celem powinno być zdobycie odpowiednich umiejętności. Dlatego przy wyborze szkolenia ważne jest, aby szukać ofert, które oferują realne korzyści. Obecnie coraz popularniejsze stają się internetowe formy edukacji i szkoleń. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ nie tylko pozwala zdobyć niezbędną wiedzę, ale także oszczędza czas, który trzeba poświęcić, np. na dojazdy. Współpraca z ekspertem to także większa gwarancja, że ​​zapiszesz się na szkolenie online z certyfikatem księgowym

Kto powinien skorzystać na szkoleniu?

Polski Instytut Księgowych prowadzi szkolenia dla księgowych, podczas których możesz poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć dodatkowe tytuły. na życzenie:

 • odświeżyć i pogłębić swoją wiedzę z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego, finansów, płac, prawa pracy i prawa gospodarczego,
 • podnieś swoje kwalifikacje – w kontekście zawodowym: księgowy, specjalista ds. księgowości, specjalista ds. płac lub doradca podatkowy,
 • przygotować się do egzaminów państwowych,
 • uzyskać tytuł Certyfikowanego Specjalisty ds. Usług Księgowych,
 • uzyskać tytuł Biegłego Rewidenta.

Obecnie wiele instytucji zdecydowało się na prowadzenie szkoleń i kursów księgowych przez Internet – jest to bowiem prostsza i tańsza forma, dostępna niemal dla każdego.

Spośród oferowanych na stronie szkoleń możesz wybrać:

 • Faktury – szkol osoby wystawiające i księgujące faktury
 • Podatek dochodowy – wybrane zagadnienia
 • E-commerce, zmiany w sprzedaży internetowej
 • Niespecjalista VAT
 • Korekta dokumentów płacowych i rozliczeniowych w praktyce

Księga handlowa od podstaw

 • Podstawa ustalania zasiłku chorobowego w praktyce
 • Nie tylko wystawiaj faktury VAT dla księgowych i prawidłowe transakcje handlowe
 • JPK_VAT uwzględnia najnowsze zmiany
 • Najważniejsza kwestia VAT

Powyższe szkolenia z rachunkowości to tylko przykłady. Wiele innych równie ciekawych szkoleń online dla księgowych można znaleźć na stronie Polskiego Instytutu Księgowych i wielu innych.

Zobacz szkolenia i kursy:

Czy szkolenie online to dobra forma edukacji?

Jak wspomniano, wiele kursów wykorzystuje obecnie technologie telekomunikacyjne – przede wszystkim urządzenia z dostępem do Internetu. Ta forma zyskała dużą popularność, ponieważ jest prosta, szybka i co najważniejsze wygodna. Szkolenia online i kursy księgowości online nie tylko oszczędzają czas, ale także obniżają koszty związane z określonymi formami kształcenia. Ta forma edukacji to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości wygospodarowania kilku godzin dziennie – na przykład matek opiekujących się dziećmi, których nie można pozostawić bez opieki na dłuższy czas.