W jakich miejscach najlepiej robić tatuaże?

W jakich miejscach najlepiej robić tatuaże?

W jakich miejscach najlepiej robić tatuaże? W niemal każdym większym mieście znajdują się punkty, w których możemy zrobić sobie tatuaż. Niemniej jednak nie obowiązują żadne, konkretne standardy, jakie musi spełniać dane studio tatuażu. Stąd też często możemy usłyszeć o tym, że klienci nie są do końca zadowoleni z wykonanych tatuaży. Gdzie najlepiej udać się, aby zrobić tatuaż? Jak sprawdzić i po czym poznać dobre studio tatuażu? Odpowiadamy.

Tylko sprawdzone miejsca

Tatuaże powinniśmy wykonywać tylko w miejscach, co do których mamy pewność odnośnie najwyższej jakości świadczonych tam usług. Nie jest tajemnicą, że źle wykonany tatuaż https://www.iicd.pl/po-ile-sa-tatuaze/ stanowi nie tylko defekt estetyczny. Niestety, nieodpowiednia sterylizacja narzędzi czy nieprzestrzeganie zasad higieny mogą prowadzić nawet do poważnych chorób zakaźnych. Dlatego też wybierajmy studio tatuażu, które przestrzega wszelkich norm bezpieczeństwa. Obecnie tatuażystą może zostać niemal każdy z nas. Nie istnieją żadne normy, które określałyby, jakie należy posiadać przygotowanie do zawodu. W praktyce oznacza to, że wystarczy jedynie krótki kurs robienia tatuażu, aby móc zdobić skórę klientów. Co ciekawe, profesji tej możemy nauczyć się nawet we własnym zakresie, na podstawie szeroko dostępnej wiedzy.

Wbrew pozorom powinien o tym wiedzieć każdy, kto planuje zrobić sobie tatuaż. Co prawda dobrego studio tatuażu nie poznamy po ilości dyplomów, które wiszą na ścianach. Ostatecznie można ukończyć wiele kursów, a nadal być miernym tatuażystą. Niemniej jednak ktoś, kto uczył się samodzielnie, posiada mniejszą wiedzę, niż osoby po specjalistycznych kursach. Mowa tutaj przede wszystkim i wymaganych standardach bezpieczeństwa. Może okazać się, że samouk ma o wiele większy talent niż ktoś, kto inwestuje w swoją edukację. Tymczasem pod kątem przestrzegania procedur higieny i BHP lepiej udać się do profesjonalnego studio tatuażu. Najlepsi tatuażyści nie bronią się przed pokazywaniem dyplomów czy harmonogramu sterylizacji narzędzi. Możemy więc o niego poprosić nawet na pierwszej wizycie.

Dobry czy zły tatuażysta?

W jakich miejscach najlepiej robić tatuaże?
W jakich miejscach najlepiej robić tatuaże?

Prowadzenie własnego studio tatuażu może stać się pomysłem na życie. Jest to normalna działalność gospodarcza, zatem nic dziwnego, że celem tatuażystów jest maksymalizacja zysków. Niemniej jednak najlepsze studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ potrafi zachować we wszystkim umiar. Tatuażyści stawiają przede wszystkim na klientów i ich dobro. Dbają również o własną renomę, traktując ją jako swoistą reklamę. Dlatego też dobre studio tatuażu rzadko wykonuje grafiki osobom nieletnim.

Zanim specjalista przejdzie do zdobienia skóry, przeprowadza szczegółowy wywiad z klientem. Wbrew pozorom nie każdy może mieć zrobiony tatuaż. Przeciwwskazaniem będzie na przykład zły stan zdrowia, zaczerwienie skóry czy jej stan zapalny. Żaden dobry tatuażysta nie wykona grafiki, jeśli zauważy, że istnieją ku temu przeciwwskazania. Tymczasem tatuażyści, którym zależy wyłącznie na zysku, są w stanie obsłużyć każdego klienta. Często używają oni wątpliwej jakości sprzętu, nie przywiązują też dużej wagi do sterylizacji narzędzi i w ogóle do kwestii zachowania higieny. Zanim udamy się do studio tatuażu, sprawdźmy, czy dany podmiot został zarejestrowany. Tatuażyści, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, są bardziej wiarygodni niż ci, którzy robią to “po godzinach”.

Gdzie nie robić tatuażu?

Chcąc zrobić sobie tatuaż, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Przede wszystkim udajmy się do studio, które cieszy się renomą wśród innych klientów. Możemy w tym celu sprawdzić opinie w internecie. Internauci zwykle chętnie rozpisują się odnośnie wad i zalet konkretnego salonu. Dobrze, jeśli studio tatuażu umożliwia także rezerwowanie wizyty przez dedykowane serwisy internetowe. Tam również możemy znaleźć szereg opinii zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Tatuażu nigdy nie róbmy w miejscach, które wzbudzają naszą wątpliwość. Możemy udać się nieco wcześniej do studio, na przykład w celu wybrania wzoru tatuażu. Sprawdźmy wtedy, czy tatuażysta używa jednorazowych rękawiczek przy pracy oraz czy ma na twarzy maseczkę.

Nie powinniśmy robić tatuażu u znajomych czy nawet członków rodziny, którzy dopiero uczą się fachu. Niestety, w tym przypadku możemy poczuć się niczym króliki doświadczalne. Co prawda każdy tatuażysta musi ćwiczyć, jednak powinien to robić na sztucznej skórze lub w profesjonalnym salonie, pod okiem eksperta. Tymczasem wielu początkujących tatuażystów oferuje wykonanie tatuażu za darmo. Pamiętajmy jednak, że o ile niepoprawnie wykonany manicure czy fryzurę można poprawić, o tyle tatuażu nie jest się tak łatwo pozbyć. Może okazać się, że zostanie nam nieprzyjemna pamiątka na długie lata zamiast pięknego, wymarzonego tatuażu.

Tatuaże od zawsze wzbudzają w społeczeństwie mieszane uczucia. Jedni je uwielbiają, inni uważają za wątpliwą ozdobę. Bez względu na to, jaki mamy stosunek do tatuaży, musimy pamiętać o bezpieczeństwie ich wykonywania. Nie ma znaczenia, czy sami chcemy nieco ozdobić sobie skórę, czy też chce to zrobić ktoś nam bliski. Zawsze pamiętajmy o zasadach wyboru studio tatuaży i przestrzegajmy o nich innych.