Witamina D3

Witamina D3

Witamina D3 jest jedną z najczęściej suplementowanych witamin. Nic dziwnego, ponieważ witamina ta jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy w stanie naturalnie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Staje się to szczególnie problematyczne jesienią i zimą, kiedy ilość światła słonecznego jest bardzo ograniczona. Wtedy z powodzeniem trafiły do ​​nas suplementy, w skład których wchodziła witamina D3 w postaci kropli.

Witamina D – gdzie ją znajdziemy?

Witamina D3 występuje w wielu produktach spożywczych. Występuje głównie w rybach, zwłaszcza rybach tłustych. Nie sposób nie zauważyć, że łosoś jest bogatym źródłem tej witaminy. Ta witamina chroniąca przed słońcem występuje również w makreli i śledziu. Nie sposób nie zauważyć, że wiosną i latem warto zabrać witaminę D na spacer.

Jak to zrobić? To jest łatwe! Po prostu idź na spacer w ubraniu z krótkimi rękawami. Witamina D jest wchłaniana przez nagą skórę, a piętnastominutowe opalanie raz dziennie powinno zapewnić nam niezbędną witaminę słoneczną. Musisz jednak wiedzieć, że ta metoda nie zawsze jest możliwa jesienią i zimą. O tej porze roku nie ma słońca. W takim razie warto pomyśleć o suplementacji witaminy D3. Bez niej niemożliwe jest zapewnienie pożądanego poziomu tej witaminy w organizmie. To z kolei prowadzi do defektów.

Niedobór może prowadzić do dyskomfortu fizycznego i słabej funkcji poszczególnych narządów. Na szczęście w aptece można znaleźć wiele polecanych suplementów, które pomogą zapewnić optymalny poziom witaminy D3.

Dlaczego witamina D jest tak ważna i jakie są konsekwencje jej braku?

Jak wspomniano powyżej, witamina D https://ukryteterapie.pl/kategoria/witamina-d jest niezwykle ważna dla funkcjonowania całego organizmu człowieka. Kluczem do sukcesu jest styl życia, który zapewnia nam odpowiedni poziom witaminy D3. Nie sposób nie zauważyć, że wpływ tej wady jest żałosny. Warto zaznaczyć, że witamina D3 może wzmacniać odporność naszego organizmu. Dzięki temu będziemy mniej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Mówimy głównie o infekcjach sezonowych, takich jak przeziębienia czy zapalenie gardła.

Nie sposób też nie zwrócić uwagi na to, że witamina D3 chroni nas przed szkodliwym działaniem stanów zapalnych. Mowa tutaj nie tylko o stanach zapalnych narządów wewnętrznych, ale również o stanach zapalnych skóry. Witamina D3 jest nam niezbędna do cieszenia się atrakcyjną cerą. Brak nieestetycznych stanów zapalnych i przebarwień skóry dzięki witaminie słońca. Ponadto witamina D pozwala nam chronić się przed negatywnymi skutkami dla zdrowia psychicznego. Nie sposób nie zauważyć, że witamina D jest niezbędna osobom z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Należą do nich depresja i zaburzenia lękowe.

Co warto wiedzieć o witaminie D3 w postaci kropli?

Witamina D3
Witamina D3

Witamina D3 występuje w wielu postaciach. Najpopularniejszym wciąż jest tablet. Nie sposób nie zauważyć, że tabletki zawierające witaminę D mogą występować w różnych rozmiarach. Jeśli tabletka jest mała, będzie wygodna do połknięcia. Jednak niektórzy ludzie mają trudności z połykaniem suplementów, jeśli są one luzem.

Należy również pamiętać, że nie wszystkie tabletki są dobrze wchłaniane. Ostatnio bardzo popularne stały się krople z witaminą D3. Witamina D w płynnej formie kropelek jest łatwo wchłaniana. Dodatkowo forma kropli gwarantuje niezwykle komfortowe stosowanie. Ceny tej formy witaminy chroniącej przed słońcem są bardzo zróżnicowane. Jeśli chcemy, możemy go kupić za kilka złotych. Można też zdecydować się na wydanie kilkudziesięciu złotych.

Warto zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych suplementów. Im więcej pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z danego suplementu. Witamina D3 jest dostępna w różnych dawkach. Zalecane dawkowanie zależy głównie od poziomu witaminy D3 w naszym serum. Dlatego zanim przystąpimy do suplementacji, konieczne jest określenie poziomu tej witaminy w surowicy. W przeciwnym razie możemy wybrać nieodpowiednie dawkowanie suplementu. Nie sposób też nie zauważyć, że suplementy diety należy stosować regularnie.

Krople witaminy D3 należy stosować codziennie. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń producenta, które zazwyczaj znajdują się na opakowaniu bezpośrednim. Warto też uzbroić się w cierpliwość. Efekty stosowania witaminy D nie są od razu widoczne. Najczęściej widzimy je po około dwóch, trzech tygodniach codziennej suplementacji. Należy również pamiętać, że im większy defekt, tym dłużej trzeba czekać na efekty.

Ukryte Terapie – witaminy i suplementy
Hasičská 551/52
Hrabůvka,
22 397 91 40
ukryteterapie.pl