Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną? Nie tylko sportowy zainteresowani są bielizną termoaktywną, chociaż to dla nich ten rodzaj odzieży został tak naprawdę stworzony. Bielizna termoaktywna izoluje doskonale oraz także odprowadza nadmiar wilgoci. Dlatego osoby, które głównie trenują na świeżym powietrzu powinna zwrócić na nią uwagę. Warto dowiedzieć się jakie właściwości powinna posiadać oraz na czym się skupić ją wybierając.

Czy bielizna termoaktywna jest dobrym wyborem?

Jeśli uprawiamy aktywnie sporty, w tym także na świeżym powietrzu, warto zainteresować się bielizną termoaktywną. Zwłaszcza przyda się ona zimą. Wówczas na dworze temperatura jest niska i co za tym idzie nasz organizm nie wytrąca ciepła. Kobiety, które zamierzają się odchudzić powinny się również nią zainteresować – dzięki ogrzewającym właściwościom. Bielizna ta idealnie przyspiesza spalanie się tkanki tłuszczowej. Odzież termoaktywna spodnia jest także bardzo komfortowa. Jeśli wybierzemy tę dobrych materiałów, na pewno doceniamy jak świetnie odprowadza wilgoć oraz nie oblepia ciała nieprzyjemnie.

Jaki rodzaj termoaktywnej bielizny wybrać?

Wszystko to zależy od tego na jaką porę roku bieliznę kupujemy. Jeśli naszym celem głównym jest ogrzewanie, to warto wybrać bieliznę z materiałów grubych. Dzięki niej utrzymujemy ciepłotę ciała odpowiednią, nawet w momencie gdy temperatura na dworze będzie wynosiła mniej niż 10 stopni Celsjusza. Bielizna termoaktywna z materiałów grubych to także wybór doskonały dla osób, które są dużymi zmarzluchami czy też nie są zbytnio aktywne fizycznie.

Jeśli sporo się ruszamy, ale zależy nam na utrzymaniu ciepła oraz odprowadzeniu wilgoci, to powinniśmy się zainteresować średnią bielizną termoaktywną. Taki rodzaj odzieży będzie najlepszy gdy na dworze, aż tak zimno nie jest, ale nadal temperatura nie jest zbyt wysoka.

Latem z kolei warto wybrać bieliznę lekką termoaktywną. Zwłaszcza wówczas gdy nie chcemy mieć uczucia, że to co, mamy na sobie obciąża nasze ciało. Wiele spośród tych modeli jest wykonanych ze specjalnej mikro siatki. Ułatwia ona oddychanie skórze. Bielizna ta również się przyda podczas zajęć fitness, biegów w upale oraz podczas zawodów sportowych.

Kupujemy bieliznę termoaktywną – na co konkretnie zwrócić uwagę?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną?
Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną?

Na pewno znaczenie zasadnicze podczas wyboru bielizny ma sam rodzaj materiału, z którego została ona uszyta. Warto wiedzieć, że termoaktywna bielizna głównie jest wykonana ze sztucznych materiałów. A dlaczego tak jest? Ponieważ gdyby była ona przewiewna tak dobrze by nie chroniła tak dobrze przed utratą zima. Najpopularniejszym materiałem jest zdecydowanie poliamid z dodatkiem elastanu, który z kolei zapewnia jej gładkość, dopasowanie do skóry oraz doskonałe przyleganie. Można oczywiście wybrać bieliznę termoaktywną z naturalnych materiałów jak na przykład bawełna. Musimy jednak mieć świadomość, że nie będzie ona nas tak świetnie chroniła przed zimnem jak ta, która jest wykonana ze sztucznego materiału. Odzież termoaktywna uszyta z bawełny już nie będzie miały tyle elastyczności. Szybciej również nasiąknie wilgocią. Tym samym spowoduje poczucie pewnej ciężkości na naszej skórze.

Bielizna termoaktywna z materiałów naturalnych także nie będzie zbyt dobrze izolowała, dlatego właśnie podczas miesięcy chłodniejszych nie będzie wyborem zbyt dobrym. Jeśli chcemy jednak pójść na kompromis, to rozwiązaniem bardziej kosztownym, ale jednak naturalnym będzie wybór termoaktywnej odzieży z wełny. Świetna jest na przykład bielizna termoaktywna z dodatkiem kaszmiru czy też z wełny marynosów.

Jak dopasować termoaktywną bielizn do rodzaju fizycznej aktywności?

Bielizna termoaktywną, którą wybieramy do biegania doskonale powinna być dopasowana. Dodatkowo powinna umożliwić ubranie wielu warstw odzieży oraz musi być elastyczna. Zwłaszcza gdy uprawiamy jogging w miesiące chłodniejsze. Na narty z kolei wybierzmy bieliznę, która ma izolację wysoką oraz doskonale odprowadza wilgoć. Do gry w siatkówkę czy też na siłownię wybierzmy raczej bieliznę o wiele cieńszą i lżejszą. Z kolei na rower czy też na motocykl wybierzmy taką, która ma właściwości zbliżone do bielizny, która jest przeznaczona do biegania.

Jak widzimy na załączonym obrazu wybór termoaktywnej bielizny jest naprawdę duży. Wystarczy jedynie dopasować ją do pór roku konkretnych oraz do rodzaju sportu uprawianego. Pamiętajmy także, że bielizna termoaktywna nie jest to to samo co termiczna bielizna. Bielizna termiczna na pewno nie ma właściwości odprowadzania wilgoci oraz nie jest do końca wskazana do noszenia podczas fizycznej aktywności. Rozróżnienie tych dwóch rodzajów bielizny jest naprawdę bardzo ważne, ponieważ czasami je mylimy oraz nie do końca rozróżniamy. Jak widać jest to zupełnie coś innego. Można śmiało zainwestować zarówno w bieliznę termoaktywną jak i także w bieliznę termiczną. Bieliznę możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i także w sklepach internetowych z bielizną. Wybór mamy ogromny. Jednak w sieci najczęściej otrzymujemy znacznie bardziej korzystne ceny.