Jakie są najlepsze tkaniny na bieliznę?

Jakie są najlepsze tkaniny na bieliznę?

Jakie są najlepsze tkaniny na bieliznę? Wybór dobrej bielizny jest bardzo istotną kwestią, gdyż jest to element garderoby, który może znacząco uprzykrzyć codzienne życie, gdy jest źle dopasowany. Czy da się kupić dobrą bieliznę w sklepie internetowym? 

Jak wybrać odpowiedni rodzaj bielizny?

Na rynku istnieją różne rodzaje bielizny. Mężczyźni mają bardzo ograniczony wybór, gdyż sprowadza się on do wybrania pomiędzy bokserkami, a klasycznymi slipami, podczas gdy kobiety mają w tej materii o wiele większe pole do popisu. Poza różnymi rodzajami majtek, istnieją także dziesiątki typów biustonoszy, a także nieco bardziej zaawansowane modele bielizny, jakimi są gorsety dla pań. Wybór odpowiedniego typu bielizny powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi preferencjami, które opierają się na wygodzie podczas codziennego noszenia danego typu bielizny. Na wygodę wpływa kilka czynników, takich jak krój, prawidłowo dopasowany rozmiar oraz typ materiału, z którego została wykonana bielizna. Bielizna damska w sklepach internetowych występuje w przeróżnych krojach i fasonach, a także można wybrać modele uszyte z różnego rodzaju surowców, co sprawia, że każdy może dobrać taki produkt, który mu akurat pasuje.

Z jakich tkanin szyje się bieliznę?

Generalnie produkty tekstylne wszelkiego rodzaju produkuje się z dwóch rodzajów materiałów. Są to surowce naturalne, takie jak bawełna, len, jedwab, kaszmir, a nawet włókna konopi lub materiały sztuczne i syntetyczne, takie jak poliester, wiskoza, nylon, poliamid czy akryl.  Każdy z tych surowców ma zupełnie inną charakterystykę więc przed zakupem tak newralgicznej części garderoby, jaką jest bielizna, należy się bardzo dobrze zastanowić, czego się szuka.

Jakie są najlepsze tkaniny na bieliznę?
Jakie są najlepsze tkaniny na bieliznę?

Najlepsze są materiały naturalne. Najpowszechniejsza w produkcji bielizny jest bawełna, jednak wielu producentów w celu zmniejszenia kosztów produkcji używa tańszych, syntetycznych domieszek. Warto uważać na takie zabiegi, gdyż bawełna oraz inne, naturalne tkaniny mają parametry techniczne, których sztuczne zamienniki nie są w stanie zastąpić. Przede wszystkim należy do nich to, że bardzo łatwo przepuszczają powietrze. Odpowiednia wentylacja i wymiana powietrza jest niezwykle istotna do odprowadzania wilgoci, zwłaszcza z okolic miejsc intymnych. Bielizna z naturalnych tkanin sprawia, że łatwiej zadbać o odpowiedni poziom higieny przez to, że drobnoustroje nie mają optymalnego środowiska do rozwoju. Sprawa ma się odwrotnie w przypadku zastosowania sztucznych materiałów, takich jak poliester, który uniemożliwia optymalne odprowadzanie wilgoci ze skóry, co powoduje mikroklimat sprzyjający namnażaniu się bakterii. Bielizna w sklepie internetowym powinna być w tej materii odpowiednio opisana. To znaczy, że producent powinien umieścić w opisie produktu dokładny skład tkaniny, z jakiego zrobiona jest bielizna.

Często widuje się w opisie produktu skład, który mówi, że bielizna uszyta jest w 90% z bawełny a w 10% z elastanu lub innego, syntetycznego materiału. Przeważnie nie ma się czego obawiać w takiej sytuacji, gdyż często jest tak, że główna część bielizny uszyta jest z wysokiej jakości bawełny, a syntetyczna tkanina została wykorzystana na przykład do elementów uciskowych, takich jak gumy lub ściągacze. Oczywiście jest to całkowicie dopuszczalne i nie wpływa negatywnie na jakość towaru. Trzeba natomiast uważać, żeby sama tkanina nie była wyprodukowana z syntetycznymi domieszkami.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałe materiały, takie jak jedwab czy kaszmir. Produkuje się z nich bardzo delikatne i miłe w dotyku tkaniny. Są one bardzo cienkie i nie mają zbyt dobrych właściwości termoizolacyjnych, jednak są niezwykle miłe w dotyku oraz przewiewne. W sam raz pasują na lato lub do uszycia bielizny nocnej. Sklep internetowy z bielizną  przeważnie jest podzielony na poszczególne kategorie, w których można rozróżnić typ materiału, z którego zostały wyprodukowane konkretne modele, więc robiąc zakupy nie powinno być problemu ze znalezieniem tego, czego się szuka.

Czym grozi wybranie złego materiału na bieliznę?

Dobór bielizny z nieodpowiedniego materiału może mieć przykre konsekwencje. Najbardziej błahą z nich jest niewygoda lub otarcia. Niektórzy nie mogą nosić zbyt sztywnej bielizny, gdyż od razu robią im się otarcia na skórze. Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza gdy nieodpowiednio dobierze się rozmiar. W takich sytuacjach najlepiej szukać naturalnych, bardzo delikatnych tkanin, takich jak na przykład jedwab.

Niektórzy borykają się jednak z o wiele poważniejszymi problemami, takimi jak alergie skórne. Za występowanie alergii najczęściej odpowiedzialne są syntetyczne materiały, które wchodząc w reakcję ze skórą, błyskawicznie powodują pojawienie się wysypki lub uczucia swędzenia. W takich sytuacjach najlepiej jest od razu zrezygnować z noszenia takiej bielizny i zaopatrzyć się w bieliznę z naturalnych materiałów, takich jak klasyczna bawełna, które raczej nie uczulają.

Bielizna sklep internetowy występuje w różnych rodzajach, więc warto dokładnie czytać opisy produktów, które zawsze powinny zawierać dokładny skład.