Jaka nawigacja jest lepsza - Android czy Windows?

Jaka nawigacja jest lepsza – Android czy Windows?

Jaka nawigacja jest lepsza – Android czy Windows? Na rynku elektronicznym można spotkać się z wieloma rodzajami nawigacji, działających na różnych systemach. W związku z tym z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. 

Jaka jest różnica pomiędzy nawigacją Windows, a nawigacją w systemie Android?

Jeżeli chodzi o różnicę występującą pomiędzy nawigacją Windows, a nawigacją w systemie Android to należy przede wszystkim stwierdzić, iż większość nawigacji z Windows można odblokować, lecz w większości przypadków powiązane jest to z utratą gwarancji. Nawigacje Windows oznaczają się także tym, że w przypadku, gdy są dokonywane w nich modyfikacje to gwarancja przepada. Z kolei w sytuacji, gdy do nawigacji przekładana jest karta pamięci w miejsce w miejsce pliku uruchamiającego mapę to nie wpływa to negatywnie na aspekt związany z utratą gwarancji. Z kolei, jeżeli chodzi o nawigację Android to charakteryzuje się ona w szczególności tym, że w pierwszej kolejności urządzenie łączy komórkę z satelitami GPS, a następnie pod dokonaniu tej czynności zaczyna prowadzić kierowcę do wyznaczonego celu. Warto również pamiętać, iż decydując się na nawigację Android trzeba wyposażyć się w telefon z dużym wyświetlaczem, ponieważ będzie to o wiele wygodniejsze na kierowcy, jak również trzeba pamiętać o dysponowaniu dużą ilości pamięci w telefonie. Większość nawigacji działa zarówno w online, jak i offline. W związku z tym podczas podróży nie trzeba łączyć się z internetem, a mapy aktualizowane są na bieżąco, dlatego użytkownik może mieć pewność, że zawsze dotrze do wyznaczonego celu.

Jakie są najlepsze nawigacje dla systemu Android?

Jaka nawigacja jest lepsza - Android czy Windows?
Jaka nawigacja jest lepsza – Android czy Windows?

Obecnie na rynku jest wiele nawigacji dla systemu Android, do których można zaliczyć w szczególności: Auto Mapa, Mapa Map, Waze, Here We Go, jak również Navi Expert. Jeżeli chodzi o nawigację Auto Mapa to uchodzi ona obecnie za jedną z najpopularniejszych i charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wszystkie mapy są aktualizowane w systemie Live Drive w czasie rzeczywistym. Nawigacja obejmuje zarówno mapy terytorialne Polski, jak również te odnoszące się do całego terytorium Europy. Trzeba także zaznaczyć, iż nawigacja ta nie jest darmowa, ale z pewnością bardzo dokładna. Jeżeli chodzi o koszt to wynosi on 13,99 złotych na 30 dni (mapa Polski) oraz 23,99 złotych na 30 dni (mapa Europy). Oczywiście warto zaznaczyć jeszcze, że producent ten nawigacji dał możliwość skorzystania swoim użytkownikom z 7 dni darmowej subskrypcji. Mapa Map jest to następna nawigacja godna polecenia na system Android. Charakteryzuje się ona tym, że została wyposażona nie tylko w dokładne plan miast i dane topograficzne, ale również informacje o bezpłatnych miejscach parkingowych oraz o ukształtowaniu terenu. 

Nawigacja Waze charakteryzuje się tym, że jest bardzo prosta w obsłudze i została wyposażona w dodatkową funkcję, jaką jest to, że kierowca ma możliwość sprawdzenia w każdym momencie aktualnych cen paliw. Nawigacja ta jest stosowana przez szerokie grono użytkowników zarówno na terenie Polski, jak i na całym świecie. 

Nawigacja Here We Go jest to aplikacja, która daje użytkownikom dowolny wybór między trasami. Oprócz tego należy zaznaczyć, iż sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających warunkach i może być stosowana zarówno przez kierowców samochodów osobowych, ale również przez kierowców transportu publicznego. 

Navi Expert jest nawigacją, która z roku na roku zyskuje coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Aplikacja ta oprócz bieżących map posiada również funkcję, która wyświetla informację o fotoradarach. 

Jakie są najlepsze nawigacje dla Windows?

Najlepszymi nawigacjami dla Windows są z pewnością: Vordon 7 Europa, jak również Navitel F150 Full LiveTime.

Jeżeli chodzi o nawigację Vordon 7 Europa to charakteryzuje się ona przede wszystkim tym, że posiada bardzo dokładne mapy, jak również tym, że jest ona niezwykle wygodna w obsłudze. Urządzenie to posiada intuicyjny interfejs, ekran o przekątnej 5 cali, który posiada rozdzielczość 800×480 pikseli. Trzeba także zaznaczyć, iż nawigacja ta odznacza się również tym, że posiada wbudowane mapy nie tylko Polski, ale też całej Europy, a dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi można z niej wygodnie korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Do urządzenia można podłączyć kamerę cofania, ponieważ zostało ono wyposażone w wejście AV.

Z kolei nawigacja Navitel F150 Full LiveTime charakteryzuje się tym, że jest to urządzenie bardzo wysokiej jakości, które z pewnością przypadnie do gustu nawet tym najbardziej wymagającym użytkownikom. Nawigacja ta została wyposażona w bardzo intuicyjne menu, które daje gwarancję komfortowego używania tego urządzenia. Navitel F150 Full LiveTime posiada nowoczesny procesor, jakim jest ARM 800 MHz CORTEX A7. Warto również zaznaczyć, iż mapy w tym urządzeniu są aktualizowane przynajmniej 4 razy w ciągu całego roku kalendarzowego, dlatego każdy kierowca może mieć pewność, że bez przeszkód dotrze do wyznaczonego celu, a jego trasa zostanie w taki sposób dopasowana, aby jak najszybciej do niego dojechać.