Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to elementy, które zbudowane są z reguły z folii PVC. Dość częstym zjawiskiem jest montowanie ich na przejściach. Co godne podkreślenia, mogą być stosowane nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, zapewne dlatego cieszą się tak dużą popularnością.

W jaki sposób zbudowane są kurtyny paskowe z http://paskowekurtyny.pl? Jakie właściwości mogą posiadać kurtyny paskowe? Jak możemy dokonać wyboru kotar na drzwi? Jak szybko i skutecznie zamontować kurtyny paskowe PCV? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób zbudowane są kurtyny paskowe?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zbudowane są kurtyny paskowe. Otóż w większości przypadków wykonuje się je z pasów folii PVC. Z reguły wyróżniają się przezroczystą strukturą. Z praktycznego punktu widzenia zarówno szerokość, jak i wzmacnianie to parametry, które zależne są od indywidualnych wymagań. Wcześniej wspomniane kotary mogą mieć bowiem zróżnicowane wymagania. Kiedy przeanalizujemy produkty dostępne na rynku, na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy kurtyny gładkie i wzmacniane. Te pierwsze w sposób szczególny dedykowane są dla pieszych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że krawędzie są w pełni bezpieczne w użytkowaniu, jednocześnie są odpowiednio wzmocnione. 

Poznaj koniecznie:

Jeśli chodzi o kurtyny paskowe wzmacniane, to najczęściej wykorzystuje się je w przypadku występowania ruchu mechanicznego. Nie ulegają zniszczeniu w związku z przejeżdżaniem różnorodnych pojazdów, czego doskonałym przykładem są wózki widłowe. Oferowane przez nas kurtyny paskowe mają zatem bardzo zróżnicowaną budowę. Wybór zależny jest od indywidualnych preferencji klientów. 

Jakie właściwości mogą posiadać kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Wiemy już, jak mogą być zbudowane kurtyny paskowe. Warto teraz nieco więcej dowiedzieć się na temat samych właściwości tego typu elementów. Przede wszystkim wykorzystywanie tego typu rozwiązań wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest stosunkowo niska cena. Dodatkowo w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie zminimalizować powstawanie problematycznych przeciągów, które mogą wyrządzić wiele szkód. Co więcej, ograniczamy także straty ciepła wewnątrz budynku. Jeśli kurtyny paskowe stosowane są w mroźniach bądź chłodniach, to możemy ograniczyć straty zimnego powietrza. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kotary drzwiowe mogą chronić też przed niekorzystnymi czynnikami. Zaliczamy do nich chociażby kurz, promieniowanie ultrafioletowe, hałas, pył. Specjalistyczne modele pozwalają niekiedy na zastosowanie ich w spawalniach. W ten sposób możliwe jest bowiem skuteczne odgrodzenie od siebie poszczególnych stanowisk roboczych, co zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych czynności. 

Jak możemy dokonać wyboru kotar na drzwi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób dokonać wyboru kurtyn paskowych. Otóż jeśli zależy nam na tym, by możliwe było spełnianie poszczególnych funkcji, wówczas niezbędne jest odpowiednie dobranie ich do specyfiki danego zakładu. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć szczególne znaczenie. Przede wszystkim skupmy się na miejscu montażu, a także na sposobie eksploatacji. Kolejnym ważnym elementem jest szerokość i wysokość przejścia, gdzie kurtyny paskowe mają być stosowane. Pamiętajmy o warunkach panujących w otoczeniu, gdzie elementy zostaną zamontowane. 

Kiedy już przeanalizujemy powyższe czynniki, wówczas możemy rozpocząć proces zamawiania odpowiedniego produktu. Oferujemy wysokiej jakości kurtyny paskowe, które wykonywane są możliwie najlepszych i najbardziej wytrzymałych materiałów. Ogromną zaletą jest również atrakcyjna cena nabycia. 

Zobacz koniecznie:

Jak szybko i skutecznie zamontować kurtyny paskowe PCV?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, którą z pewnością warto poruszyć. Wielu czytelników być może zastanawia się bowiem, w jaki sposób tytułowe kurtyny paskowe mogą być zamontowane. Otóż istnieją dwie metody- naścienna i w świetle otworu. Nie da się ukryć, że prawdopodobnie popularniejszy jest montaż naścienny. Jest to jednak w zupełności zrozumiałe, bowiem dopasowanie wymiarów jest znacznie łatwiejsze, dodatkowo samo doszczelnianie również jest nieco mniej problematyczne. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że kurtynę PCV można umieszczać na zewnątrz pomieszczeń, bowiem nadal zachowa swoją funkcję pomimo występowania niskich temperatur.

Naścienny montaż kurtyn paskowych jest dość charakterystyczny. Element ten zakrywa bowiem otwór po bokach, ale również od góry. Jeśli chodzi o wieszak grzebieniowy, to montowany jest powyżej krawędzi nadproża. Właśnie z tego powodu kurtyna paskowa w każdym przykładu jest wyższa średnio o 10 cm i szersza o około 20 cm od otworu, który będzie zasłaniany. Taki montaż sprawdzi się w sytuacji, gdy główną funkcją kurtyny PCV jest zatrzymywanie ciepła (lub chłodnego powietrza) i ograniczenie słyszalności dźwięku. 

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl