Recenzja Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm - czy to sprzęt, który warto mieć na ręce?

Recenzja Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm – czy to sprzęt, który warto mieć na ręce?

Recenzja Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm – czy to sprzęt, który warto mieć na ręce? Jestem wielkim zwolennikiem nowoczesnych zegarków. Już od dawna korzystam z nich na co dzień – tym bardziej ucieszyłem się, gdy mogłem przetestować zegarek Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm. Czy spodobał mi się? Co trzeba wiedzieć na temat jego funkcjonalności i czy rzeczywiście jest wart ceny, jaką krzyczą sobie popularne polskie elektromarkety? Postaram się odpowiedzieć na każde z tych pytań, jednocześnie wyszczególniając wszystkie największe zalety, ale i każdą z poważnych wad tego urzązenia.

Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm – pierwsze wrażenia

Recenzja Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm - czy to sprzęt, który warto mieć na ręce?
Recenzja Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm – czy to sprzęt, który warto mieć na ręce?

Jak prezentuje się zegarek Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm tuż po rozpakowaniu? Ja miałem wrażenie, że mam do czynienia ze zwyczajnym zegarkiem – a to uznaję za ogromny plus. Całość wygląda bardzo stylowo i całkowicie nienachalnie – nie mamy tu do czynienia z olbrzymim przepychem i “dziwactwem”. ma to swój smak, a tego typu zegarek można bez problemu zabrać na spotkanie biznesowe. Doskonale wpisał się w mój gust i to w nim doceniłem. Sam w sobie prezentuje też bardzo wysoką jakość wykonania – widać, że jego producent nie szczędził na materiałach, w związku z czym mamy do czynienia z porządnym, a w dodatku wodoodpornym sprzętem. Bardzo dobrze sprawdza się ekran Super AMOLED, który wszelkiego rodzaju informacje prezentuje w sposób “czysty” i klarowny. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotowego elementu dookoła tarczy zegarka, które w znacznym stopniu poprawia korzystanie z wszystkich jego funkcjonalności, między innymi zmniejszając częstotliwość dotykania ekranu. Wszystkie przyciski, w jakie został wyposażony zegarek Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm zostały rozmieszczone w sposób absolutnie poprawny i intuicyjny. Domyślny pasek zegarka jest skórzany i po prostu elegancki. Choć można go wymienić, ja sam nie czułem takiej potrzeby.

Jak Galaxy Watch 3 sprawdza się w codziennym stosowaniu i jakie ma zalety?

Codzienne użytkowanie zegarka Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm naprawdę wprawiło mnie w zachwyt. Wszystkie funkcje, które się z nim znalazły są niesamowicie przydatne, a najbardziej urzekła mnie możliwość odpisywania na wiadomości bezpośrednio z poziomu zegarka – pismem odręcznym, słownikiem T9, rysunkiem. Sprawdziła (i sprawdza) się znakomicie. Świetnie działa też system operacyjny, który jest naszpikowany funkcjonalnościami, a przy okazji dobrze zoptymalizowany. Możemy monitorować własny sen, stres, tętno czy natlenienie krwi. Zegarek Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm został wyposażony w potężny dwurdzeniowy procesor. Został wyposażony w pakiet łączności pozwalający mu na łączenie się z siecią WiFi (powiadomienia nawet bez połączenia z telefonem) czy korzystanie z technologii NFC. Za przydatną uznałem możliwość odbierania połączeń telefonicznych oraz prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiących. Często też sięgałem po muzykę offline wgraną ze Spotify – naprawdę, ilość ciekawych funkcjonalności mnie tu zaskoczyła.

Gdybym miał wskazać najważniejsze zalety zegarka, powiedziałbym o:

  • jego niebanalnym wyglądzie, do złudzenia przypominającym elegancki, klasyczny zegarek,
  • świetnym systemie operacyjnym, który doskonale radzi sobie w akcji i jest naszpikowany ciekawymi i rzeczywiście przydatnymi funkcjonalnościami,
  • wygodnym i intuicyjnym stosowaniu, do którego szybko można się przyzwyczaić,
  • przemyślanym designie oraz świetnym ekranie Super AMOLED, który zachwycił każdego znajomego oraz mnie, oczywiście.

Wady zegarka Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm, o których warto wiedzieć

Zegarek Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm nie jest urządzeniem pozbawionym wad. Tą największą, z którą spotkałem się już w momencie robienia zakupów, jest jego cena, która jak na tego typu sprzęt jest bardzo wysoką – choć jest ona adekwatna do jego jakości, wciąż jest czymś “nie na polski rynek”. Bardzo kuleje bateria tego zegarka – jest w stanie działać dwa dni przy standardowym wykorzystaniu, a jeszcze krócej – przy stale włączonym ekranie. Łącząc to ze zbyt długim czasem ładowania (dwie godziny) otrzymałem coś, co piekielnie mnie irytowało – nawet jeśli było równoważone przez zalety. Zegarkowi nie podyktujemy czegokolwiek po polsku, a w Polsce nie mamy dostępu do funkcji EKG, pomiaru ciśnienia krwi, a przede wszystkim do systemów płatności. Jeżeli więc ktoś kupuje zegarek z myślą o tym, by płacić za jego pośrednictwem, może się przejechać.

Werdykt

Choć wysoka cena, jaką Samsung każe sobie płacić za swój najnowszy zegarek wielu może odstraszać, dla mnie jest możliwa do wytłumaczenia – przede wszystkim za sprawą bogatej gamy funkcjonalności, w jakie został on wyposażony oraz solidności jego wykonania, która pozwala poddawać go nawet najbardziej ekstremalnym warunkom. Zegarek na mojej ręce wyglądał świetnie i niewiele osób tak właściwie poznawało, że jest on “smart” – to olbrzymi plus, który bardzo doceniłem. Mimo wszystko jednak stale mam na uwadze główne jego wady – tą najistotniejszą wcale nie jest cena, a żywotność baterii połączona z długością jej ładowania (dwie godziny to stanowczo za dużo). Te dwa elementy irytowały mnie na co dzień, jednak zapominałem o nich, gdy tylko zakładałem zegarek i mogłem sięgać po każdą z jego funkcji. Odpowiadanie na wiadomości z poziomu zegarka Samsung Galaxy Watch 3 R845 45mm jest czymś, bez czego teraz wręcz nie mogę się obyć.